×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W restauracjach coraz gorzej. Dwukrotny wzrost liczby zastrzeżeń sanepidu

  • Autor: PAP/JP
  • 18 paź 2021 11:35

W czasie letnich kontroli obiektów gastronomicznych w Wielkopolsce inspektorzy sanitarni wystawili 47 decyzji zobowiązujących właścicieli do usunięcia nieprawidłowości, czyli ponad dwa razy więcej niż w 2019 r. – podał w poniedziałek wielkopolski sanepid.

W restauracjach coraz gorzej. Dwukrotny wzrost liczby zastrzeżeń sanepidu
(fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Rzecznik prasowy Wielkopolskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Wiesława Kostuj przekazała, że w okresie od 19 czerwca do 12 września inspektorzy powiatowych stacji sanepidu skontrolowali 1257 obiektów gastronomicznych znajdujących się głównie w miejscowościach wypoczynkowych czy przy trasach turystycznych.

"W związku z wykazanymi w trakcie kontroli nieprawidłowościami nałożono 130 mandatów karnych na kwotę około 30 tys. zł. Wynika z tego, że ponad 10 proc. kontroli zakończonych było mandatem karnym" - zaznaczyła Kostuj.

Dla porównania podała, że w 2019 r. w ramach letniej akcji w Wielkopolsce skontrolowano 1426 obiektów gastronomicznych. "Nastąpił znaczny wzrost liczby wystawionych decyzji zobowiązujących do usunięcia wykazanych nieprawidłowości z 20 do 47, co świadczy o gorszym stanie obiektów" - podkreśliła rzeczniczka.

Najczęściej wykrywane nieprawidłowości dotyczyły m.in. czystości i porządku w obiektach, sprzedaży artykułów spożywczych po upływie terminu przydatności do spożycia, przechowywania artykułów spożywczych w niewłaściwych warunkach, braku aktualnych orzeczeń lekarskich personelu do celów sanitarno-epidemiologicznych czy nieprawidłowego stanu technicznego pomieszczeń oraz wykorzystywanych urządzeń i sprzętów.

Rzeczniczka WSSE w Poznaniu wskazała, że w ramach letnich kontroli inspektorzy do końca sierpnia sprawdzali obiekty gastronomiczne także w weekendy. "W 2020 r. z uwagi na pandemię COVID-19 akcja letnia związana z kontrolami weekendowymi została odwołana. Wobec tego dane zebrane w bieżącym roku porównano z danymi z roku 2019" - wyjaśniła.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W restauracjach coraz gorzej. Dwukrotny wzrost liczby zastrzeżeń sanepidu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA