PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

W e-Urzędzie Skarbowym użyjemy mObywatela

  • Autor: PAP/JP
  • 24 cze 2022 18:04

Korzystanie z e-Urzędu Skarbowego będzie wymagać uwierzytelnienia się przy użyciu danych autoryzujących, Węzła Krajowego lub aplikacji mobilnej mObywatel – wynika z projektu rozporządzenia, opublikowanego w piątek na stronach RCL.

W e-Urzędzie Skarbowym użyjemy mObywatela
Korzystanie z e-Urzędu Skarbowego będzie wymagać uwierzytelnienia się przy użyciu danych autoryzujących, Węzła Krajowego lub aplikacji mobilnej mObywatel (zdj. ilustracyjne/Unsplash)
REKLAMA

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji w piątek został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie korzystania z e-Urzędu Skarbowego. Ma uregulować m.in. kwestię uwierzytelniania się przez użytkowników e-Urzędu. Z rozporządzenia wynika, że będzie można to zrobić przez podanie danych autoryzujących (w przypadku usługi Twój e-PIT), z wykorzystaniem Węzła Krajowego (czyli np. z wykorzystaniem Profilu Zaufanego) oraz przy użyciu aplikacji mobilnej mObywatel.

Z projektu wynika, że posiadacz konta w e-US jest uprawniony do wyrażenia i cofania zgody na doręczanie pism na konto w e-Urzędzie Skarbowym, odbierania pism doręczanych przez organy Krajowej Administracji Skarbowej na konto w e-Urzędzie Skarbowym, wnoszenia pism za pośrednictwem konta w e-Urzędzie Skarbowym, przeglądania danych objętych tajemnicą skarbową dotyczących osoby fizycznej czy dokonywania płatności online z tytułu podatków, opłat oraz niepodatkowych należności budżetowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według projektu, rozporządzenie ma wejść w życie 7 lipca, czyli w momencie, gdy w życie wejdzie ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu automatyzacji załatwiania niektórych spraw przez Krajową Administrację Skarbową, w której zawarta została delegacja do wydania rozporządzenia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W e-Urzędzie Skarbowym użyjemy mObywatela

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA