Urzędnicy coraz częściej wysyłają SMS-y do klientów

Nie tylko korporacje korzystają z esemesów jako sposobu na kontakt z klientem. Krótkie wiadomości tekstowe są coraz częściej wysyłane także przez instytucje publiczne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urzędnicy coraz częściej wysyłają SMS-y do klientów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

24 sie 2015 12:41


Jak wynika z badania "Komunikacja SMS w Polsce w 2014" firmy SerwerSMS.pl, które przytacza "Puls Biznesu" prawie 38 proc. z ponad 1500 respondentów otrzymało przynajmniej jednego esemesa od instytucji publicznej w ciągu roku. To o 7 proc. więcej niż w poprzednim badaniu.

Takie wiadomości najczęściej wysyłały urzędy państwowe – 30 proc. respondentów deklarowało otrzymanie SMS-a od takiej instytucji, rzadziej od szpitali lub przychodni i szkół – po ok. 22 proc.

Czytaj też: Pracownik nie musi odbierać służbowej poczty, ani sms-ów na urlopie

Ponad 48 proc. ankietowanych uznało informacje zawarte w takich esemesach za bardzo przydatne, a 46 proc. – za przydatne; tylko 5 proc. było przeciwnego zdania. 52 proc. badanych otrzymało wiadomości od państwowych instytucji 1-5 razy w ciągu roku, co piąty – 6-10 razy.

Ale dużej grupie Polaków nie przeszkadza częste otrzymywanie takich SMS-ów, a wręcz przeciwnie: 20 proc. chce je otrzymywać kilka razy w miesiącu, zaś 22 proc. – raz w tygodniu. Prawie 42 proc. wystarczy wiadomość kilka razy w roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.