Urlop, wydatki: Za wakacje za granicą zapłacimy więcej niż rok temu

Ze względu na osłabienie złotego wakacje za granicą będą droższe - mówi Bartosz Sawicki, kierownik departamentu analiz TMS Brokers.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urlop, wydatki: Za wakacje za granicą zapłacimy więcej niż rok temu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

7 lip 2016 7:57


Polacy, którzy planują spędzić urlop za granicą, muszą się przygotować na większe niż przed rokiem wydatki w kantorze. W ciągu ostatnich miesięcy złoty był jedną z najsłabszych walut na świecie - pisze "Gazeta Wyborcza".

"Niewiele osób podejmuje decyzję o kierunku letnich wyjazdów na podstawie zmian kursów walut. Mimo to warto pamiętać, że ze względu na osłabienie złotego zagraniczne wakacje będą droższe" - mówi Bartosz Sawicki, kierownik departamentu analiz TMS Brokers.

Czytaj też: Urlop: W Polsce bezpieczniej niż za granicą?

Złoty od ubiegłych wakacji jest tańszy o blisko 6 proc. względem euro i dolara. Drożej będzie także nad węgierskim Balatonem (o ok. 5,7 proc.) i na plażach Chorwacji (o ok. 7,5 proc.) Szok może czekać wybierających się do Japonii. Tokio zawsze należało do najdroższych miast świata, a w ciągu roku jen umocnił się do złotego o jedną czwartą.

Gdzie polski turysta zapłaci tyle samo lub mniej niż w poprzednie wakacje? W Wielkiej Brytanii (efekt Brexitu), Meksyku i RPA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.