Urlop, terroryści: Turyści omijają Egipt, Francję i Turcję bo boją się zamachów

• Zagraniczni turyści coraz częściej wybierają urlop w słonecznej Hiszpanii, Portugalii, we Włoszech czy Bułgarii zamiast w Egipcie, Francji, czy w Turcji.
• Powód jest jeden - strach przed terrorystami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urlop, terroryści: Turyści omijają Egipt, Francję i Turcję bo boją się zamachów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

23 sie 2016 13:36


Kraje południa Europy przezywają prawdziwe oblężenie turystów.

W tym sezonie wakacyjnym w Hiszpanii, Włoszech i Portugalii widać prawdziwy najazd zagranicznych gości, którzy wolą spokojne miejsca do odpoczynku zamiast oglądać egipskie piramidy, wieżę Eiffla w Paryżu, tunezyjskie plaże czy muzeum Hagia Sophia w Stambule.

David Scowsill, szef Światowej Rady Podróży i Turystyki (World Travel & Tourism Council - WTTC) podaje, że liczba turystów odwiedzających słoneczne kraje Europy wzrosła w tym roku o 20-30 procent w porównaniu do 2015 roku.

"Turyści wybierają te destynacje kierując się zasadą postrzegania bezpieczeństwa" - wskazuje Scowsill.

Czytaj też: Urlop w Polsce bezpieczniejszy niż za granicą?

Ataki terrorystyczne w Europie i innych częściach kontynentu, do jakich doszło w ciągu ostatniego roku, a w których było wiele ofiar śmiertelnych, zniechęciły miliony turystów do odwiedzenia Egiptu, Tunezji czy Turcji.

Egipt należy do miejsc najmocniej odczuwających spadek liczby zagranicznych turystów - od początku 2016 r. zainteresowanie tym krajem spadło wśród zagranicznych gości o ponad 50 proc. - podaje WTTC powołując się na dane ONZ.

Wielu tour operatorów "zwinęło" swoje usługi z zagrożonych terroryzmem regionów i oferuje podróżującym Brytyjczykom, Niemcom, Skandynawom czy Holendrom bezpieczne europejskie destynacje, a w tym m.in. Bułgarię z jej słonecznymi plażami nad Morzem Czarnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.