PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Urlop, koszty: Ile Polacy wydadzą na wakacje?

Według badania Barometr Providenta, aż 43 proc. Polaków wybiera się na wakacje. Na wakacyjny wypoczynek planują wydać średnio 2869 zł. Prawie milion osób by pojechać na urlop zaciągnie pożyczkę.

Urlop, koszty: Ile Polacy wydadzą na wakacje?
Liczba Polaków, którzy planują wakacyjny wypoczynek, regularnie rośnie (fot.pixabay.com)
REKLAMA

• 2869 zł – tyle średnio Polacy planują wydać na wakacyjny wypoczynek w tym roku – wynika z Barometru Providenta.

• To średnio o 570 zł więcej niż przed rokiem.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Zdecydowana większość wyjeżdżających sfinansuje urlop z oszczędności lub bieżących dochodów, a prawie milion osób zaciągnie na ten cel pożyczkę.

• Znacznie chętniej wybieramy w tym roku wakacje w kraju niż za granicą.

– Według tegorocznego badania Barometr Providenta, aż 43 proc. Polaków wybiera się na wakacje. Jest to stosunkowo dużo, zaobserwowaliśmy, że liczba Polaków, którzy planują wakacyjny wypoczynek, regularnie rośnie, w ubiegłym roku było to 36 proc., a wiec zaobserwowaliśmy wzrost o 7 pkt proc. – mówi Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji w Provident Polska.

Ponad połowa Polaków sfinansuje swój wyjazd z oszczędności – odkładali na ten cel średnio 8 miesięcy. Co czwarty badany deklaruje, że wystarczy mu środków z bieżących dochodów.

Czytaj też: Gdzie na urlop? Oto najpopularniejsze miejsca

– Co ciekawe, 6 proc. wyjeżdżających, czyli ok. 850 tysięcy osób, zaciągnie pożyczki na koszty związane z wyjazdem lub na same wyjazdy wakacyjne – mówi Anna Karasińska, ekspert ds. badań rynkowych w Provident Polska.

W tym roku wydamy statystycznie średnio 570 zł więcej niż przed rokiem, czyli blisko 2,9 tys. zł. Deklarowane wydatki różnią się w zależności od grupy wiekowej, posiadanej rodziny i wysokości zarobków. Osoby samotne przeznaczą na wakacje średnio nieco powyżej 1,7 tys. zł, a rodziny z minimum trójką dzieci – ponad 5 tys. zł. Seniorzy wydadzą na wakacje maksymalnie 1650 zł. Ta grupa wyjeżdża najrzadziej (16 proc. zaplanowało wypoczynek), a urlop jest krótszy niż wynosi średnia dla badania (9 dni vs. 11 dni). Z kolei osoby młode przeznaczą na wyjazd ok. 3–3,2 tys. zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Urlop, koszty: Ile Polacy wydadzą na wakacje?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA