PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Udany urlop? Co piąty pracownik nie umie odciąć się od pracy

  • Justyna Koc
    jk
  • 13 sie 2021 17:00

Udany wypoczynek jest istotnym elementem przyczyniającym się do efektywnej pracy w ciągu roku. Aż 54 proc. pracowników zadeklarowało, że umie się odciąć od pracy na urlopie. Niestety 19 proc. respondentów przyznaje, że zdarza im się podczas urlopu wykonywać zdalnie służbowe zadania i obowiązki.

Udany urlop? Co piąty pracownik nie umie odciąć się od pracy
Na wypoczynek najczęściej wyjeżdżamy z rodziną - 35 proc. odpowiedzi (Fot. Pixabay)
REKLAMA

54 proc. spośród 976 Polaków zapytanych przez serwis Prezentmarzeń, którzy deklarują, że potrafią podczas urlopu zapomnieć o pracy. Respondenci argumentują, że jest to czas tylko dla nich, 18 proc. z nich wyłącza nawet na urlopie służbowe komórki.

Niestety 19 proc. respondentów przyznaje, że zdarza im się podczas urlopu wykonywać zdalnie służbowe zadania i obowiązki, 14 proc. pozostaje w kontakcie mailowym lub telefonicznym z firmą, a 13 proc. ciągle myśli o pracy.

czytaj też: Idealny urlop? Musi spełniać tylko tych kilka warunków

Na wypoczynek najczęściej wyjeżdżamy z rodziną - 35 proc. odpowiedzi, z partnerem lub partnerką - 29 proc. odpowiedzi lub z przyjaciółmi i znajomymi - 29 proc. odpowiedzi. Letni urlop aż 48 proc. respondentów organizuje samodzielnie, 22 proc. dołącza do wyjazdu zorganizowanego przez znajomych lub rodzinę, a 19 proc. korzysta z gotowej oferty biura turystycznego.

Jak pokazały deklaracje Polaków, letni wypoczynek w 2021 roku dla 38 proc. respondentów wyniesie między 8 a 14 dni, 26 proc. respondentów badania będzie wypoczywać do 7 dni, a 19 proc. zaplanowało urlop dłuższy niż 14 dni. Dla 9 proc. Polaków tegoroczne wakacyjne oznaczają wypoczynek tylko w weekendy.

Na wakacyjny urlop średnio wydamy 1500 zł na osobę. Największą część wypoczynkowego budżetu przeznaczymy na zakwaterowanie - 38 proc. odpowiedzi, na jedzenie - 22 proc., dojazd na urlop - 20 proc. oraz atrakcje i rozrywki - 20 proc. Letni urlop 47 proc. zapytanych Polaków finansuje z oszczędności, 37 proc. z bieżących dochodów, 12 proc. będzie musiało wziąć pożyczkę lub kredyt.

- Letni urlop, szczególnie w tym roku po przymusowej izolacji społecznej wynikającej z pandemii, jest szansą na odskocznię od codziennej rutyny i zdobycie dawki pozytywnej energii. Podczas wakacji jesteśmy również skłonni do większych wydatków, aby atrakcyjniej wypoczywać, bez względu na to, czy pozostajemy w kraju czy decydujemy się na wyjazd zagraniczny – komentuje Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Udany urlop? Co piąty pracownik nie umie odciąć się od pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA