×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ubiera kobiety na całym świecie. Rezygnuje z pracy, żeby żona mogła rozwinąć karierę

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 7 gru 2020 9:19

Rubin Ritter, współzałożyciel niemieckiej firmy odzieżowej Zalando ustąpi ze stanowiska. - Chcę poświęcić więcej czasu mojej rodzinie. Zgodziliśmy się z żoną, że na najbliższe lata priorytetem powinny być jej ambicje zawodowe - napisał w oświadczeniu Ritter.

Ubiera kobiety na całym świecie. Rezygnuje z pracy, żeby żona mogła rozwinąć karierę
Rubin Ritter (fot. corporate.zalando.com)
REKLAMA

Rubin Ritter portal, który dziś jest największym europejskim sprzedawcą odzieży online, tworzył od podstaw. Jest współzałożycielem Zalando i członkiem zarządu Zalando SE od momentu dołączenia do firmy w 2010 roku. Odpowiada za strategię i komunikację. Jego obecna umowa obowiązuje do listopada 2023. Na najbliższym walnym zgromadzeniu Ritter złoży rezygnację.

W oświadczeniu, które firma opublikowała na swojej stronie wyjaśnił, że po 11 latach w Zalando nadszedł czas nadać życiu inny kierunek. Zdecydował wraz z żoną, że w najbliższych latach rozwój jej kariery będzie priorytetem, on zaś poświęci więcej czasu rodzinie.

- Zawsze czułem, że bycie częścią zespołu Zalando jest darem i przywilejem, i będzie mi niezwykle trudno go zostawić. Zalando pozwoliło mi być częścią wspaniałej historii sukcesu, która przerosła moje najśmielsze marzenia. Zrezygnuję ze swojej roli w czasie, gdy firma będzie się rozwijać i utrzymywać wyjątkową pozycję. Rola Zalando w europejskiej gospodarce cyfrowej będzie dalej rosła, a w pozostałych miesiącach zapewnię, że będziemy nadal szybko przyspieszać realizację naszej strategii - możemy przeczytać w oświadczeniu.

Zalando to firma, która swoją działalność rozpoczęła w Berlinie jako mały strat-up. Dziś obsługuje 36 mln klientów z 17 państw. W ostatnim kwartale odnotowała przychody na poziomie 1,85 mld euro. Zatrudnia 14 tys. pracowników.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ubiera kobiety na całym świecie. Rezygnuje z pracy, żeby żona mogła rozwinąć karierę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA