×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tylko 1/3 polskich handlowców jest pewna co do braku pracy niewolniczej

  • Autor: PAP/aw
  • 16 mar 2023 8:14

Tylko 31 proc. handlowców w Polsce może powiedzieć z pewnością, że w ich łańcuchu dostaw nie ma pracy niewolniczej – wynika z badania Retail Report firmy Adyen. Jak zaznaczono, 58 proc. Polaków nie zrobi zakupów u sprzedawcy, jeśli wie, że w jego procesach biznesowych są problemy na tle etnicznym.

Tylko 1/3 polskich handlowców jest pewna co do braku pracy niewolniczej
Konsumenci coraz częściej oczekują od marek pozytywnych działań na rzecz społeczeństwa i środowiska (fot.shutterstock)
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

58 proc. Polaków nie zrobi zakupów u danego sprzedawcy detalicznego, jeśli wie, że w jego procesach biznesowych pojawiają się problemy na tle etnicznym i ten sam odsetek stanowczo twierdzi, że obowiązkiem firm jest upewnienie się, że wszelkie wątpliwości w tej kwestii są rozwiane - wynika z badania Retail Report firmy płatniczej Adyen. Wskazano przy tym, że tylko 31 proc. handlowców w Polsce może powiedzieć z całkowitą pewnością, że w ich procesach biznesowych związanych z łańcuchami dostaw nie ma pracy niewolniczej.

Zgodnie z raportem, co "drugi Polak woli robić zakupy u sprzedawców, którzy stają w obronie istotnych spraw". Jednocześnie, 24 proc. handlowców przyznaje, że ich biznes wspiera kwestie istotne społecznie i środowiskowo w widoczny sposób.

"Konsumenci coraz częściej oczekują od marek pozytywnych działań na rzecz społeczeństwa i środowiska, co w niektórych przypadkach ma już większe znaczenie niż cena" - stwierdzono.

35 proc. respondentów potwierdziło, że chętnie zapłaci więcej za produkt, jeśli emisja dwutlenku węgla związana z jego produkcją zostanie zniwelowana. Zaznaczono, że "dziś jednak zaledwie 20 proc. przedsiębiorstw w Polsce oferuje im taką opcję". Jak dodano, 23 proc. ankietowanych chciałoby wspierać organizacje charytatywne podczas zakupów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tylko 1/3 polskich handlowców jest pewna co do braku pracy niewolniczej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA