PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Trwa rządowa akcja "Rynek pracy przyjazny rodzinie"

  • Autor: PAP/JP
  • 22 wrz 2022 17:46

Upowszechnianie najciekawszych rozwiązań ułatwiających łącznie życia zawodowego i osobistego to jeden z aspektów akcji "rynek pracy przyjazny rodzinie” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Trwa rządowa akcja "Rynek pracy przyjazny rodzinie"
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg (fot. PAP/Grzegorz Momot)
REKLAMA

Resort podał w czwartek, że pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej "rozpoczął projekt identyfikacji i upowszechniania najciekawszych rozwiązań stosowanych w polskich firmach, które ułatwiają pracownikom osiąganie szczęścia i satysfakcji w życiu rodzinnym, a jednocześnie rozwijanie kariery zawodowej".

Czytaj też: Przez błąd w przepisach wielu Polaków zapłaci podatek, choć mieli dostać ulgę

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Szefowa MRiPS Marlena Maląg, cytowana w informacji prasowej, wskazała, że "to bardzo ważne, by rodzice mieli możliwość w pełni wykorzystywać swój potencjał, również zawodowy". "Cieszę się, że pracodawcy coraz chętniej proponują pracującym rodzicom nowe rozwiązania, które umożliwiają im rozwój zawodowy przy jednoczesnym zaangażowaniu w życie rodzinne. Takie działanie może przełożyć się na większą satysfakcję pracowników, a w konsekwencji również na większą wydajność pracy" - zaznaczyła Maląg.

Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej Barbara Socha jest przekonana, że warto promować rozwiązania szeroko praktykowane na świecie. "Rozpoczynamy dyskusję z biznesem na temat rozwijania rynku pracy w taki sposób, by Polacy mogli realizować swoje aspiracje w obszarze szczęśliwego życia rodzinnego" - powiedziała.

Praca na część etatu powinna być popularniejsza

Resort podnosi, że ważną kwestią jest niewielka popularność w Polsce pracy na część etatu. Zdaniem MRiPS, wielu pracowników, szczególnie kobiet sprawujących opiekę nad dziećmi, byłoby zainteresowanych takim rozwiązaniem.

Czytaj też: Nowe wsparcie dla mam w powrocie na rynek pracy

Pełnomocnik - jak poinformowano - we współpracy z przedstawicielami biznesu pracuje nad standardami ogłoszeń o pracę, które uwzględnią kwestie elastyczności pracy.

Ministerstwo przekazało też, że w ramach upowszechniania dobrych praktyk przygotowywane są materiały informacyjne dla przedsiębiorstw poświęcone najlepszym rozwiązaniom dostępnym dla mikro-, małych i średnich oraz dużych przedsiębiorstw.

Jednym z działań akcji informacyjnej jest też organizacja spotkań z firmami, które wypracowały unikalne rozwiązania na rzecz równowagi w życiu zawodowym i osobistym. Wybrane projekty, będą promowane na kanałach w mediach społecznościowych m.in. resortu rodziny.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Trwa rządowa akcja "Rynek pracy przyjazny rodzinie"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA