×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tramwaje Śląskie organizują konkurs na najlepszego motorniczego

Zatrzymanie tramwaju możliwie najbliżej przeszkody przodem i tyłem, jazda na czas z piłką ping-pongową w specjalnej misie, diagnozowanie awarii wagonu czy zatrzymanie składu jak najbliżej słupka przystankowego – m.in. z takimi wyzwaniami musieli zmierzyć się pracownicy Tramwajów Śląskich walczący o miano najlepszego motorniczego tej spółki. Do tej pory rywalizacja w konkursie prowadzona była w ramach samej firmy. Teraz motorniczych oceniają pasażerowie.

Tramwaje Śląskie organizują konkurs na najlepszego motorniczego
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Konkurs „Motorniczy Roku” organizowany jest przez Tramwaje Śląskie już po raz czwarty.

- Co roku najpierw motorniczowie przechodzą przez gęste sito, by w ogóle móc wziąć udział w konkursie, a następnie są testowani dwukrotnie z wiedzy teoretycznej, z umiejętności praktycznych oraz oceniani w trakcie pracy przez tzw. tajemniczego klienta. W ostatnim etapie to jednak pasażerowie mogą głosować i to oni ostatecznie wyłonią triumfatora konkursu – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich. Jak dodaje, w części praktycznej konkursu sprawdzane były umiejętności takie jak np: zatrzymanie tramwaju możliwie najbliżej przeszkody przodem i tyłem, jazda na czas z piłką ping-pongową w specjalnej misie, diagnozowanie awarii wagonu czy zatrzymanie składu jak najbliżej słupka przystankowego. Wcześniej w ramach obserwacji kandydatów w czasie pracy oceniane było ich zachowanie, kontakt z pasażerem, strój służbowy i inne elementy codziennej służby. Motorniczowie pisali również dwa testy wiedzy i kompetencji.

Ostatni etap konkursu to plebiscyt wśród pasażerów. Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną. Sylwetki kandydatów prezentowane są na stronie: www.tramwajeslaskie.eu. Głosować będzie można do 19 listopada.

TŚ nie tylko organizują konkursy dla motorniczych, ale też prowadzi ich nabór. Zgłoszenia chętnych chcących wziąć udział w konkursie na motorniczego można było nadsyłać do wczoraj (13 listopada). Kandydaci musieli wykazać się minimum wykształceniem zawodowym, niekaralnością i ukończeniem 21 lat. Ci z nich, którzy po zakończeniu 3-miesięcznego kursu uzyskają uprawnienia do kierowania tramwajami, mogą ubiegać się o zatrudnienie w Tramwajach Śląskich. W spółce zatrudnionych jest obecnie ok. 600 motorniczych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tramwaje Śląskie organizują konkurs na najlepszego motorniczego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA