TNS Polska: 49 proc. uważa, że w Polsce można znaleźć pracę

49 proc. uważa, że w Polsce można znaleźć pracę, a 29 proc. liczy na to, że w ciągu najbliższych trzech lat sytuacja materialna się poprawi - wynika z sondażu TNS Polska przeprowadzonego we wrześniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

TNS Polska: 49 proc. uważa, że w Polsce można znaleźć pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

27 wrz 2016 20:45


Sondaż prowadzono pomiędzy 9 a 14 września na grupie reprezentatywnej 1059 mieszkańców Polski.

Z badania wynika, że połowa - 50 proc. badanych ocenia, iż sprawy w Polsce idą w złym kierunku, jedna trzecia - 33 proc. jest pozytywnie nastawiona do przyszłości. Jak podkreślają autorzy opracowania we wrześniu, w porównaniu z sierpniem, wzrósł odsetek negatywnych ocen - o 5 punktów procentowych. Większymi pesymistami byli mężczyźni, częściej negatywnie oceniali sytuację ludzie w wieku od 20 do 29 lat i od 40 do 49. Wśród optymistów najwięcej było osób z wyższym wykształceniem i mieszkańców wsi.

Jeśli chodzi o pracę, prawie połowa - 49 proc. badanych uważa, że w Polsce można znaleźć zatrudnienie; 45 proc. osób uważa natomiast, że znalezienie pracy jest "bardzo trudne lub niemożliwe".

Respondenci pytani byli też o prognozy na najbliższe trzy lata. Zdaniem 46 proc. ankietowanych w tym okresie nic się w Polsce nie zmieni pod względem materialnych warunków życia, ponad 1/4 respondentów uważa, że sytuacja się poprawi a 20 proc., że pogorszy. Wśród optymistów więcej jest mężczyzn, osób najmłodszych i w wieku od 50 do 59 lat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.