Szwedzka firma wszczepiła swoim pracownikom czipy

Szwedzka firma Epicenter postanowiła wszczepiać swoim pracownikom czipy. Dzięki nim mogą otwierać drzwi, obsługiwać sprzęt biurowy, czy też zalogować się do komputera.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szwedzka firma wszczepiła swoim pracownikom czipy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

5 lut 2015 12:01


Pracownicy firmy Epicenter nie muszą korzystać z tradycyjnej karty, by otworzyć drzwi. By zrobić kserokopię dokumentu, wystarczy że machną ręką. Nie muszą też wpisywać haseł, by zalogować się na laptopie.

Podczas spotkań służbowych nie rozdają wizytówek, tylko zbliżają rękę z czipem do telefonu, a ich dane zostają skopiowane. W przyszłości dzięki tej technologii pracownicy będą mogli także zapłacić za rachunek w biurowej kawiarni.

A wszystko to za sprawą czipa wielkości ziarnka ryżu, który został wszczepiony do ręki. Reporter BBC postanowił sprawdzić, jak to działa. Zabieg wykonał tatuażysta.

- Najpierw masował skórę między kciukiem i palcem wskazującym oraz wtarł środek dezynfekujący. Kazał mi wziąć głęboki oddech, gdy będzie wstawiać czipa. Nastąpiła chwila bólu - nie gorsza niż zwykły zastrzyk. Na koniec tatuażysta przykleił plaster - opowiada reporter.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

belmondo 2015-02-06 12:54:11

Tego jeszcze nie było. Czip zamiast smyczy. Czy ci pracownicy powariowali żeby się na to godzić?

Andrzej 2015-02-06 09:09:50

George Orwell był chyba prorokiem - w książce p.t. "Rok 1984", której pierwsze wydanie było w 1949 przewidział przyszłość...

piotr 2015-02-06 08:39:50

naiwnośc ludzi nie zna granic