×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szukają wolontariuszy

  • Autor: PAP/km
  • 10 paź 2022 10:59

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy. Brakuje prawie ponad 4.8 tys. osób, aby dotrzeć do wielu rodzin i ustalić, jakiego wsparcia potrzebują, i około 1,5 tys. osób, by w tym roku szkolnym pomagać uczniom.

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szukają wolontariuszy
Akcja Szlachetna Paczka jest organizowana od 2001 roku (fot. mat. pras.)
REKLAMA

Akcja Szlachetna Paczka jest organizowana od 2001 r. Wolontariusze najpierw zbierają od osób samotnych i rodzin w trudnym położeniu informacje, jakiej pomocy najbardziej potrzebują. Tak powstaje baza. Z niej darczyńcy mogą wybrać, komu pomogą. Dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, w tzw. weekend cudów, wolontariusze wyruszają do domów w całej Polsce z paczkami zawierającymi rzeczy kupione przez dobroczyńców.

- Codziennie spotykamy takie osoby, które widać, że bez pomocy drugiego człowieka nie dadzą rady. Jest też wiele takich osób, które nie chcą tego pokazać i jeżeli Ty nie zainteresujesz się, co u nich słychać i jak się mają, to nie uda się do nich dotrzeć - mówi cytowana w komunikacie Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna odpowiedzialnego za organizację Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Stowarzyszenie podkreśla, że osoby potrzebujące pomocy żyją w naszym najbliższym otoczeniu.

Zobacz: Polacy pod ścianą. Jak przeżyć za 167 zł miesięcznie, kiedy chleb kosztuje 8 zł?

Najwięcej wolontariuszy Szlachetnej Paczki brakuje w woj. mazowieckim, śląskim, dolnośląskim i małopolskim, w sumie ponad 4,8 tys. osób.

Stowarzyszenie prowadzi także Akademię Przyszłości, czyli wspiera uczniów w nauce. Najwięcej wolontariuszy Akademii Przyszłości brakuje w woj. małopolskim, mazowieckim i wielkopolskim, w sumie ok. 1,5 tys. osób. Wolontariusze Akademii Przyszłości, programu wspierającego dzieci z niskim poczuciem własnej wartości, przez rok uczestniczą z wybranym dzieckiem w indywidualnych zajęciach. Uczą go pewności siebie i odkrywania własnych możliwości.

Jak podaje stowarzyszenie Wiosna, 1,5 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, to co 24. człowiek w naszym kraju, a od liczby wolontariuszy zależy, jaka będzie skala pomocy rodzinom i dzieciom w nadchodzących edycjach obu programów.

Zgłoszenia są możliwe przez stronę www.superw.pl.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szukają wolontariuszy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA