Szefowie polskiego Red Bulla wręczali łapówki menedżerom sieci?

Szefowie polskiego oddziału producenta napojów energetycznych Red Bull rzekomo mieli wręczać łapówki przedstawicielom supermarketów. Takie informacje płyną z prokuratury.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szefowie polskiego Red Bulla wręczali łapówki menedżerom sieci?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl/Gazeta Wrocławska

www.portalspozywczy.pl

3 lis 2014 13:42


O sprawie pisze "Gazeta Wrocławska". Łapówki miały być przekazywane przez byłych już pracowników koncernu w latach 2007-2008. Ówczesny prezes, Alek C. przyznał się niedawno do korupcji, za co wrocławski sąd skazał go na 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu i na 7,5 tys. zł grzywny. Wśród oskarżonych jest również były dyrektor finansowy oraz była dyrektor generalna.

Czytaj też: Kierownicze stanowiska sprzyjają korupcji?

Z danych prokuratury wynika, że kwoty jakie otrzymywali menedżerowie marketów były różne. Przedstawiciel Auchan miał wziąć od Red Bulla 32 tys. zł, Kauflandu - 40 tys. zł, a Makro Cash and Carry - 8 tys. zł. Największą łapówkę, bo w wysokości 120 tys. zł, otrzymała osoba z sieci Real.

Czytaj też: Rząd chce złagodzić wymogi wobec zatrudnionych w ambulansach

Łapówki miały zapewnić zakup towarów Red Bulla przez sieci handlowe, niezależnie od jakości ofert konkurencyjnych.

Red Bull Polska odmówiła „Gazecie Wrocławskiej" komentarza w tej sprawie. Rzeczniczka koncernu zaznaczyła jedynie, że osoby zamieszane w korupcję nie pracują w firmie od 2009 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.