Szef Facebooka został ojcem. Większość udziałów przekaże fundacji

We wtorek, 1 grudnia założyciel Facebooka Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan ogłosili narodziny swojego pierwszego dziecka. Zapowiedzieli też przekazanie 99 proc. swoich udziałów w Facebooku na rzecz Chan Zuckerberg Initiative - ich nowej fundacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szef Facebooka został ojcem. Większość udziałów przekaże fundacji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

2 gru 2015 10:53


Para opublikowała na Facebooku "List do naszej córki, Max", w którym wspólnie napisała, że oboje są szczęśliwi z powodu narodzin córki. Do postu dołączyli wspólne zdjęcie całej trójki.

Jak wynika z listu, Chan Zuckerberg Initiative ma namawiać ludzi z całego świata, by zwiększali ludzki potencjał i promowali wśród przyszłych pokoleń równość wszystkich dzieci.

Właśnie na rzecz tej misji mają zostać przekazane środki z udziałów pary w Facebooku, które obecnie warte są ok. 45 mld dolarów.

- Wiemy, że to niewielki wkład w porównaniu do wszystkich zasobów i talentów tych, którzy już teraz pracują nad tym problemem. Ale chcemy robić, co możemy, pracując u boku wielu innych ludzi - napisała para.

Zuckerberg zapowiadał w listopadzie, że po narodzinach córki weźmie dwumiesięczny urlop tacierzyński. Zmieniał też zasady udzielania urlopów rodzicielskich pracownikom firmy. Każdy z nich, niezależnie od płci i kraju, będzie mógł skorzystać z czteromiesięcznego, płatnego urlopu rodzicielskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.