Statystyczny Polak idzie na urlop na tydzień. Ile wydaje?

Statystyczny Polak odpoczywa od pracy na tygodniowym urlopie i wydaje na nim kilka tysięcy złotych. Do tego dochodzą inne rozrywki, jak kino i restauracja.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Statystyczny Polak idzie na urlop na tydzień. Ile wydaje?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

17 wrz 2015 8:22


Polacy zarabiają coraz więcej. Zyskują na tym branże oferujące wypoczynek lub rozrywkę. Z analiz firmy PwC wynika, że na godzinę czasu wolnego osoby dorosłej przypada już 4,4 zł dochodu rozporządzalnego - czyli kwoty pozostałej po opłaceniu wszelkich rachunków i zaspokojeniu podstawowych potrzeb.

- W porównaniu z 1995 r. wskaźnik wzrósł realnie o 75 proc., co pokazuje ogromny potencjał tkwiący w rynku towarów czy usług premium - mówi Krzysztof Badowski, partner w PwC.

Jak wynika z analizy oferty segmentu Travel z serwisu Groupon statystyczny Polak jedzie na tygodniowy urlop. Jeśli wypoczywa w Polsce, to w górach. Na wakacje dla dwóch osób wydaje od 3 do 5,5 tys, zł - informuje "Rzeczpospolita".

Nawet przy skromniejszych budżetach konsumenci inwestują w wolny czas, choćby częściej chodząc do kina czy do restauracji. Rośnie więc w Polsce odsetek osób korzystających z usług gastronomicznych - w 2014 r. było to już ok. 46 proc., a średni rachunek wynosił 92 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.