Spór o "gejowski" tort. Menedżer wyjaśnił, że najważniejszy jest światopogląd

Jedni kierują się w zarządzaniu zyskiem, inni… wolą wybierać własny światopogląd. Tak zrobiła cukiernia z Irlandii Północnej, odmawiając przyjęcia zamówienia od aktywisty LGBT. Dotyczyło ono ciasta udekorowanego hasłem poparcia dla małżeństw jednopłciowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Spór o "gejowski" tort. Menedżer wyjaśnił, że najważniejszy jest światopogląd

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

7 lis 2014 18:24


Chodzi o sytuację w Ashers Baking Company, rodzinnej sieci cukierni w Irlandii Północnej, która zatrudnia 62 osoby. Firma latem tego roku odmówiła przyjęcia zamówienia na tort. Miały się na nim znaleźć figurki znanych z „Ulicy Sezamkowej" postaci Berta i Erniego oraz napis wyrażający poparcie dla małżeństw jednopłciowych.

Czytaj też: Homoseksualiści zwolnili szefa Mozilli?

Cukiernia nie przyjęła zamówienia, tłumacząc, że zrealizowanie zamówienia stałoby w sprzeczności z chrześcijańskim światopoglądem. Menadżer sklepu, Daniel McArthur wyjaśniał również, że małżeństwo w Irlandii Północnej wciąż definiowane jest jako "związek kobiety i mężczyzny", a cukierni zależało na tym, żeby wyrazić swoje stanowisko w tej sprawie - podaje tvn24.l za bbc.co.uk.

Jak pisze BBC, nie spodobało się to jednak północnoirlandzkiej komisji ds. równości (Equality Commission), która domagała się zadośćuczynienia dla klienta, któremu odmówiono przyjęcia zamówienia. Prawnicy cukierni nie zgodzili się zapłacić. Organizacja zadecydowała więc, że sprawą zajmie się sąd.

Czytaj też: Czy polskie firmy potrafią zarządzać różnorodnością?

Jak bowiem wyjaśnia, kilka razy zwracała się do Ashers Baking Company, jednak cukiernia nie zamierza przyznać, że doszło do dyskryminacji, ani zapłacić poszkodowanemu klientowi.

Equality Commission wyjaśnia, że wolałaby uniknąć wstępowania na drogę sądową, jednak w wyniku braku odpowiedzi, nie widzi innego wyjścia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.