Służbowym autem na majówkę?

W tym roku wypada bardzo długi weekend majowy. Przy dobrym rozplanowaniu odpoczynek może trwać nawet dziewięć dni. Możemy więc pojechać gdzie chcemy i to służbowym autem – sprawdził portal „Nowoczesna Firma”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Służbowym autem na majówkę?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ finanse.nf.pl

25 kwi 2013 12:31


Nie we wszystkich firmach pracownik może korzystać z samochodu służbowego, wtedy gdy ma wolne. Jednak czasem wystarczy tylko uzyskać pisemną zgodę, która jest poprzedzona złożeniem odpowiedniego wniosku - informuje „Nowoczesna Firma”. Jeśli zostanie zaakceptowany, to pracownik może poruszać się samochodem służbowym w celach prywatnych. W przypadku odmowy, samochód zostaje na parkingu służbowym lub przekazany jest na ten czas innemu pracownikowi.

Pracodawcy wymagają, aby z samochodu firmowego korzystał tylko uprawniony do tego pracownik. Korzystanie z samochodu przez członka rodziny jest dozwolone tylko w obecności pracownika. Warto też sprawdzić, czy pracodawca wyraża zgodę na podróże zagraniczne. Zdarza się, że w takim wypadku, należy złożyć dodatkowy wniosek – podaje „Nowoczesna Firma”.  

Podczas urlopu koszty eksploatacji pojazdu są najczęściej po stronie pracownika. Wszystko jednak zależy od ustaleń z pracodawcą. Okazuje się również, że większość firm nie nakłada limitu kilometrów, które można pokonać samochodem służbowym – informuje „Nowoczesna Firma”. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.