Singapur to najlepsze miejsce dla ekspatów

Na pierwszym miejscu w tegorocznym rankingu najlepszych miejsc dla ekspatów uplasował się Singapur ze swą stabilną gospodarką, dobrą jakością życia i interesującymi możliwościami rozwoju kariery.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Singapur to najlepsze miejsce dla ekspatów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 wrz 2015 20:54


Ranking Expat Explorer opublikowany przez bank HSBC obejmuje 39 państw. Nie ma wśród nich Polski. Badanie przeprowadzono na całym świecie wśród 21 950 ekspatów, czyli wysokiej klasy specjalistów, którzy opuścili ojczyznę, aby pracować za granicą.

W rankingu przeanalizowano trzy aspekty: ekonomiczny (finanse osobiste, lokalna gospodarka, warunki w pracy), życie na miejscu (styl życia, integracja, urządzenie się), a także życie rodzinne (relacje w rodzinie, edukacja).

Singapur najlepszy dla ekspatów

Singapur, miasto-państwo na Półwyspie Malajskim, prowadzi we wszystkich tych kategoriach. - Ekspaci jako najlepsze powody do tego, by tam żyć wymieniają bezpieczeństwo, zaufanie do lokalnej gospodarki i dobrą jakość życia dla ich dzieci - piszą autorzy badania.

Czytaj też: Jest kobietą i ma 39 lat. Tak wygląda przeciętny ekspata

Chociaż koszty życia w Singapurze są wysokie, to ekspaci nieźle zarabiają, a ich średnia pensja to 159 tys. dol. rocznie.

Na drugim miejscu w rankingu znalazła się Nowa Zelandia, a za nią Szwecja, Bahrajn i Niemcy.

Jeśli weźmie się pod uwagę jedynie aspekt ekonomiczny, to w klasyfikacji przoduje Szwajcaria, oferująca duże szanse na rozwój kariery. Rosja, Filipiny, Malezja, Indonezja i Chiny także wyróżniają się pod względem satysfakcji z pracy.

Z kolei najlepsze warunki pobytu oferują ekspatom pracodawcy na Bliskim Wschodzie. Według badania ekspaci w tym regionie mają lepsze ubezpieczenia zdrowotne, więcej możliwości regularnych wyjazdów do ojczyzny i wyższe dodatki mieszkaniowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.