Rywal Ubera Lyft już w Europie. Firma chce rozwijać technologie autonomiczne w Niemczech

Amerykańska firma Lyft zaczyna międzynarodową ekspansję. Niebawem pojawi się w Kanadzie a centrum badawcze lokuje w Niemczech.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rywal Ubera Lyft już w Europie. Firma chce rozwijać technologie autonomiczne w Niemczech

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

1 lut 2018 13:42


Amerykańska firma Lyft właśnie zagościła w Europie, nawet jeśli tylko w formie ośrodka badawczego IT. W południowych Niemczech, w Monachium ulokowano centrum badawcze, którego celem będzie rozwój technologii lokalizacyjnych i geomapowania.

Badania o których donosił m.in. w czwartek (1 lutego) Bloomberg mają być w przyszłości częścią floty samochodów autonomicznych firmy Lyft. Nie bez znaczenia jest też, że w Monachium jest obecny Uber - bezpośredni konkurent Lift w USA.

Jak podkreślono oprogramowanie jakie ma być wypracowane przez naukowców Lyft w Niemczech pozwoli samochodom autonomicznym lepiej orientować się w przestrzeni. Co w konkluzji ma usprawnić usługę transportową firmy zza oceanu.

Czytaj też: Kierowcy Ubera mają mieć obowiązkowe przerwy

Wybranie Europy na miejsce ośrodka wydaje się ciekawym krokiem w polityce firmy, która niedawno zaczęła budować swoją obecność poza USA. W listopadzie 2017 r. ogłosiła pierwszy ruch poza granice Stanów. Oddział firmy powstał w Toronto w Kanadzie.

Lyft to amerykańska firma z siedzibą w San Francisco w Kalifornii. Podobnie jak Uber opiera model biznesowy na aplikacji koordynującej transport i usługi z nim związane. Lyft wystartował w 2012 r. więc trzy lata później niż jej bezpośredni konkurent. Uber działa od 2009 r.

Szacuje się, że Lyft dział w 300 miastach USA, w tym w Nowym Jorku, czy Los Angeles. Wall Streat Journal podawał w 2017 r., że Lyft przeprowadza około miliona kursów transportowych dziennie, a w miesiąc liczba ta oscyluje w granicach 18 milionów.

Firmę założyli Logan Green i John Zimmer. Green do dzisiaj jest CEO firmy.

Logan Green, źródło: Noam Galai/wikimedia.org/CC BY 2.0 Logan Green, źródło: Noam Galai/wikimedia.org/CC BY 2.0

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.