PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (3-7 kwietnia)

  • Autor: jm
  • 3 kwi 2017 10:42

Dzień Pracownika Służby Zdrowia, Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem - to wszystko już w tym tygodniu. Sporo spraw związanych z rynkiem pracy omawianych będzie również w sejmowych komisjach. Jakich? Dowiecie się z kalendarium.

Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (3-7 kwietnia)
Najważniejsze wydarzenia tygodnia. (fot. pixabay)
REKLAMA

W poniedziałek (3 kwietnia) zbierze się zespół doraźny Rady Dialogu Społecznego ds. zamówień publicznych. Podczas spotkania nastąpi przyjęcie stanowiska w sprawie "zaniepokojenia ze strony partnerów społecznych sytuacją finansową szpitali i płynącymi z tego zagrożeniami dla przedsiębiorców i pracowników" oraz przyjęcie stanowiska zespołu w sprawie zmiany w przepisach dotyczących "cesji długów szpitalnych".

Również w poniedziałek, zbierze się zespół tematyczny Rady Dialogu Społecznego ds. branży energetycznej. Tematami spotkania będą: porozumienia w zakresie utrzymania miejsc pracy i uprawnień pracowniczych w poszczególnych grupach energetycznych, prezentacja wyników analiz działania Centrów Usług Wspólnych (CUW), a także porozumienia płacowe w grupach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

We wtorek (4 kwietnia) w Sejmie, Podkomisja nadzwyczajna zajmie się rozpatrzeniem obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw.

Tego samego dnia będzie miała miejsce również Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz niektórych innych ustaw.

Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. (fot. YouTube)
Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. (fot. YouTube)

Wtorek (4 kwietnia) to również Dzień Niewidzialnej Pracy. Pracą niewidzialną nazywamy wszelkie aktywności wykonywane w ramach rodziny i wolontariatu.

Jeszcze tego samego dnia, eRecruiter oraz Koalicja na rzecz Przyjaznej Rekrutacji przedstawią wyniki IV edycji badania "Candidate Experience". Dowiemy się m.in. ile czasu zajmuje kandydatom przygotowanie aplikacji na ogłoszenie o pracy, a także ile czasu potrzebuje rekruter, aby na podstawie aplikacji ocenić kandydata. Badanie odkryje również, ile mogą kosztować firmę negatywne wrażenia wyniesione przez kandydata z procesu rekrutacyjnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (3-7 kwietnia)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA