PARTNERZY PORTALU

Ruszył konkurs na dyrektora Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

  • Autor: PAP/JP
  • 10 sty 2023 11:42

Ruszył ponowny konkurs na stanowisko dyrektora Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej - wynika z informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Chętni swoje oferty mogą składać do 8 lutego.

Ruszył konkurs na dyrektora Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej
Chałupa z Grzybowszczyzny Starej w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej (fot. Danvoo/Wikipedia/CC BY 3.0)
REKLAMA

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie k. Białegostoku to samorządowa instytucja kultury. Ogłoszony konkurs, to ponowny konkurs na dyrektora tej instytucji; poprzedni nie został rozstrzygnięty.

Uchwałę o zamiarze ogłoszenia na początku roku ponownego konkursu podjął zarząd województwa podlaskiego.

Czytaj też: Przed pracodawcami trudne miesiące. Jest coś jeszcze gorszego niż wojna na Ukrainie

Nabór ofert na stanowisko dyrektora potrwa do 8 lutego - wynika z ogłoszenia konkursowego opublikowanego w Biuletynie Informacji Publicznej podlaskiego urzędu marszałkowskiego, do którego dotarła PAP. Dyrektor ma zostać wybrany na siedem lat.

Od kandydatów wymagany jest m.in. co najmniej 5-letni staż pracy, w tym co najmniej dwuletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym, wiedza na temat działalności statutowej muzeum, a także znajomość przepisów dotyczących funkcjonowania muzeów.

Czytaj też: Psycholog sprawdzi każdego na kwalifikacji wojskowej. Na wynagrodzenia pójdą miliony

Kandydaci muszą przygotować też m.in. plan działalności obejmujący okres siedmiu lat, a także strategię pozyskiwania dodatkowych środków finansowych oraz plan promocyjny.

Dyrektora wyłoni komisja konkursowa. "Termin rozpatrzenia złożonych ofert kandydatów przewiduje się do dnia 31 marca 2023 roku" - napisano w ogłoszeniu konkursowym.

Objęcie stanowiska nastąpi nie wcześniej niż 1 kwietnia - wynika z ogłoszenia.

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej jest samodzielną placówką kulturalną od września 2016 roku, wcześniej, jako Białostockie Muzeum Wsi było oddziałem Muzeum Podlaskiego. Od początku działania Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej zarządzał nią etnograf dr Artur Gaweł, wcześniej był kierownikiem Białostockiego Muzeum Wsi. Konkurs ogłoszono w związku z kończącym się kontraktem. Po nierozstrzygnięciu pierwszego konkursu obowiązki dyrektora instytucji od września pełni dotychczasowa zastępczyni dyrektora Katarzyna Ancipiuk.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ruszył konkurs na dyrektora Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA