PARTNERZY PORTALU

Robotnicy zasypani w wykopie. Proces odroczony do drugiej połowy lutego

  • Autor: PAP/JP
  • 20 sty 2023 17:53

Konieczne jest uzupełnienie postępowania dowodowego o akta innej sprawy związanej z wypadkiem - uznał w piątek Sąd Okręgowy w Białymstoku w procesie apelacyjnym dotyczącym zasypania dwóch robotników w wykopie; jeden z nich zmarł.

Robotnicy zasypani w wykopie. Proces odroczony do drugiej połowy lutego
W trakcie prac w głębokim wykopie doszło do zasypania dwóch mężczyzn; jeden z nich zmarł (zdj. ilustracyjne Zoi Palla/Unsplash)
REKLAMA
  • Do wypadku doszło 18 stycznia 2019 roku, w trakcie głębokich prac ziemnych związanych z przebudową ulicy Klepackiej, zapewniającej dojazd do centrum Białegostoku z miejscowości położonych na południowy zachód od miasta.
  • W trakcie prac w głębokim wykopie planowanym na 3,5 metra, przy budowie tzw. ścianki berlińskiej, doszło do zasypania dwóch mężczyzn; jeden z nich zmarł.
  • O umyślne niedopełnienie obowiązków związanych m.in. z zapewnieniem bezpiecznych warunków pracy prokuratura oskarżyła tzw. majstra budowy oraz kierownika robót mostowych.

W ubiegłym roku białostocki sąd rejonowy jedną z dwóch oskarżonych osób nieprawomocnie uniewinnił, wobec drugiej umorzył postępowanie.

Od tego wyroku wpłynęły apelacje prokuratury, pełnomocnika oskarżycielki posiłkowej (żony zmarłego) i obrońcy tego z oskarżonych, wobec którego sąd pierwszej instancji warunkowo umorzył postępowanie karne. W piątek przed Sądem Okręgowym w Białymstoku rozpoczął się proces odwoławczy; po referacie sąd zdecydował jednak, że - zanim strony wygłoszą mowy końcowe - konieczne jest uzupełnienie dowodów o akta innej sprawy związanej z wypadkiem. Chodziło w niej o naruszenia kodeksu pracy; ostatecznie została umorzona.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Robotnicy zasypani w wykopie. Proces odroczony do drugiej połowy lutego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA