Przemek Saleta próbuje swoich sił w PKP Cargo

Przemysław Saleta, bohater produkcji National Geographic Channel „Przemek Saleta: Najcięższe Zadania” pomagał przy remoncie lokomotywy, sprzęgał skład z transportem węgla i przymierzył się do roli maszynisty
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przemek Saleta próbuje swoich sił w PKP Cargo

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 sie 2015 13:20


Przemek Saleta pracował na przodku w kopalni, wycinał las w Bieszczadach, obsługiwał dźwig w stoczni i szykował metal do odlania. Teraz przekonał się, że praca na kolei to też nie przelewki.. Nagrania do programu, w którym znany polski bokser podejmuje się najbardziej niebezpiecznych profesji, odbyło się w połowie lipca w trzech lokalizacjach PKP Cargo.

Saleta w PKP Cargo

Przemek Saleta i ekipa National Geographic Channel odwiedzili kilka lokalizacji, w których odbywają się poszczególne etapy obsługi składów PKP Cargo oraz gdzie do pracy przygotowywane są wagony i lokomotywy (w tym np. zakłady w Kluczborku, gdzie naprawiane są wagony i w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie dokonywane są remonty lokomotyw).

Na stacji załadunkowej kopalni Ziemowit Przemysław Saleta sprzęgał skład przed transportem i śrubował wagony, aby zabezpieczyć ładunek przed ewentualną kradzieżą. Bohater programu dowiedział się również na czym polega specyfika zarządzania ruchem pociągów oraz jak wygląda świat z perspektywy kabiny maszynisty pociągu towarowego.

Każda z prac, jakie wykonywał Przemysław Saleta wymaga nie tylko siły fizycznej i wytrzymałości, ale również wysokich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia. Codziennie wykonuje je 20 tys. pracowników PKP Cargo w całej Polsce.

Kolej szkoli maszynistów

Jedną z kluczowych grup zawodowych w firmie są maszyniści. Ich wyszkolenie od zera trwa minimum dwa lata. Obecnie firma prowadzi szeroko zakrojony program rekrutacji i szkolenia młodych maszynistów. W ciągu dwóch lat, licząc od początku 2015 roku, planuje przyjąć i wyszkolić ok. 900 nowych maszynistów. Nakłady na szkolenia wynoszą ok. 20 mln zł rocznie.

„Przemek Saleta: Najcięższe zadania”

„Przemek Saleta: Najcięższe zadania” to seria dokumentalna produkcji National Geographic Channel. W niezwykłej podróży po Polsce Przemysław Saleta, zawodowy mistrz świata i Europy, kick bokser i bokser wagi ciężkiej, motocyklista, osobowość telewizyjna oraz były redaktor naczelny magazynu "Gentelman" sprawdza się w zupełnie nowych dla siebie, wymagających zawodach.

W towarzystwie kamery Przemysław Saleta odwiedza takie miejsca, jak kopalnia węgla i soli, stocznia, odlewnia czy zakłady chemiczne. Podejmuje się tam najcięższych zajęć, typowych dla każdej z profesji. Wszystkie prace, w których Saleta się sprawdza, wymagają wytrwałości oraz ciągłego skupienia.

Niezależnie od okoliczności bokser musi wykonać wszystkie zadania. Walka z czasem i własnymi słabościami to dla sportowca nic nowego, ale poznanie od kuchni najtrudniejszych zawodów jest dla gospodarza programu serią nowych i niezwykłych przygód.

Program „Przemek Saleta: Najcięższe zadania” jest produkowany przez National Geographic Channels. Producentem wykonawczym serii jest firma Workshop. Emisja odcinka kolejowego przygód Przemysława Salety planowana jest jesienią tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.