Prezydent Urugwaju, José Mujica otrzyma w prezencie samochód

Prezydent Urugwaju, José Mujica, uważany za najuboższego na świecie szefa państwa, otrzyma w prezencie od grupy meksykańskich wielbicieli nowego volkswagena. Podarują mu go... pracownicy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezydent Urugwaju, José Mujica otrzyma w prezencie samochód

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

5 gru 2014 9:38


Nowy samochód dla prezydenta Urugwaju, volkswagen new beetle, jaki produkowano w Meksyku w latach 1998-2012, kupili członkowie Stowarzyszenia Pracowników w Cancun i podarują go Mujicy w imieniu społeczeństwa meksykańskiego. Prezydent Urugwaju przybędzie w piątek do Meksyku na Szczyt Iberoamerykański, który odbędzie się w Veracruz w dniach 8 i 9 grudnia.

Czytaj też: Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan o pracy kobiet. Co mówi?

Volkswagena przyjaciele urugwajskiego prezydenta nabyli od pewnego Meksykanina, który nim nie jeździł i trzymał go w garażu. Ma na liczniku przejechane 16 kilometrów.

Miesiąc temu Mujica powiedział dziennikarzowi tygodnika "Busqueda", że rozważa przyjęcie oferty zakupu jego starego niebieskiego volkswagena garbusa. Pewien arabski szejk ofiarował mu za niego milion dolarów.

Prezydent Urugwaju po namyśle odrzucił propozycję, aby - jak powiedział - "nie obrazić grona przyjaciół, które zrzuciło się przed laty na zakup tego samochodu dla niego".

Czytaj też: "Czy wierzysz w Wielką Stopę?" Poznaj 25 najdziwniejszych pytań rekrutacyjnych

Od 27 lat widuje się Mujicę na ulicach stolicy Urugwaju, Montevideo, jak prowadzi swego "niebieskiego chrabąszcza" z małżonką, senator Lucią Topolansky u boku i ulubioną suczką Manuelą na tylnym siedzeniu.

W deklaracji majątkowej, które co jakiś czas zobowiązani są składać urugwajscy politycy, prezydent Mujica wycenił swego volkswagena garbusa na 70 000 peso, tj. 2 850 dolarów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.