Prezydent Komorowski odznaczył przedsiębiorców

Sukces gospodarczy jest efektem pracy tych, którzy podejmowali decyzje o wielkiej reformie, ale przede wszystkim tych, którzy zagospodarowywali wolność - mówił w poniedziałek w Poznaniu Bronisław Komorowski podczas wręczania Nagród Gospodarczych Prezydenta.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezydent Komorowski odznaczył przedsiębiorców

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 cze 2014 20:14


"To niezbędne, abyśmy mieli świadomość, że sukces gospodarczy (...) jest efektem mądrej i odpowiedzialnej pracy tych, którzy podejmowali decyzje na szczytach państwa polskiego o wielkiej reformie systemowej, ale przede wszystkim jest dziełem pracy tych, którzy w praktyce tę wolność zabudowywali" - podkreślał prezydent.

Zapowiadając otwarcie 5 czerwca Skweru Wolnego Słowa przy ul. Mysiej w Warszawie przypominał, że tuż obok w dawnym gmachu PZPR mieści się teraz budynek giełdy - symbol wolności gospodarczej. "Ona w sposób skrótowy opowiada drogę do wolności" - ocenił Komorowski.

Podkreślił, że Nagrody Gospodarcze Prezydenta to forma hołdu tym, którzy zagospodarowali wolność gospodarczą. Namawiał, by nie tylko z okazji 25. rocznicy wolności, ale przy każdej sposobności dokonywać "obrachunku", czy przybyło barier, czy byliśmy w stanie choć parę z nich zlikwidować.

Zwracał uwagę, że sukces gospodarczy nie jest dany raz na zawsze i jeśli nie będzie kontynuowany, to prędzej czy później zaniknie i może zamienić się w gospodarczą porażkę w niełatwym wyścigu w ramach gospodarki światowej.

Komorowski powiedział, że wszystkim nam musi chodzić o to, żeby utrwalić sukces każdej konkretnej firmy, każdego konkretnego przedsiębiorcy, a także Polski jako całości. "Musimy myśleć o polskim biznesie, o polskiej gospodarce nie w kategoriach paru lat - na pewno nie jednej kadencji Sejmu, nie jednej kadencji rządu, nie jednej kadencji prezydenta. Musimy myśleć w kategoriach kolejnych pokoleń" - apelował.

Oświadczył, że chciałby, aby ten sukces był utrwalany poprzez "trwałość naszych wspólnych wysiłków na rzecz Polski, polskiej gospodarki, zagospodarowania dalszego polskiej wolności gospodarczej". "Chciałbym, aby to następne pokolenie traktowało wolność gospodarczą jako element niezbędny do trwania wolności w Polsce" - mówił prezydent.

Podczas uroczystości na Międzynarodowych Targach Poznańskich zostały wręczone nagrody w kategoriach: innowacyjność; ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu; obecność na rynku globalnym; zielona gospodarka oraz - po raz pierwszy - trwały sukces.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.