×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Preferencje millenialsów likwidują miejsca pracy w tych branżach

  • PTWP - PulsHR
    JP
  • 27 sie 2017 19:22

Przedsiębiorcy muszą mierzyć się ze zmianą pokoleń. Odmienne gusta millenialsów sprawiają, że wiele biznesów nie utrzymuje się na rynku, a pracownicy muszą szukać sobie nowych zajęć.

Preferencje millenialsów likwidują miejsca pracy w tych branżach
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Dużo ostatnio mówi się o tzw. pokoleniu Y albo millenialsach. Standardowy opis mówi, że są młodzi, zaangażowani i chętnie podejmują się wyzwań. Równocześnie są wymagający, krytyczni i bardziej podatni na zmiany niż ich rówieśnicy z poprzedniego pokolenia. Nie ufają tradycyjnym mediom i nie sugerują się reklamą. Eksperci przestrzegają jednak, że nie są łatwymi klientami. Business Insider opublikował zestawienie sektorów, które boleśnie się o tym przekonały.

W maju prezes Buffalo Wild Wings napisał list do inwestorów, w którym kiepskie wyniki wyjaśnia nastrojami wśród millenialsów, a w sierpniu Applebee's z tego samego powodu ogłosiła zamknięcie 135 lokali. Obie sieci reprezentują sektor budżetowych restauracji.

– Zamiast stołować się na mieście, młodzi ludzie wolą zamawiać jedzenie na wynos, albo odbierać gotowe z bufetów – tłumaczył prezes Buffalo Wild Wings.

W amerykańskiej gastronomii spada też zainteresowanie piwem, płatkami śniadaniowymi, jogurtem... a także lokalami, których marka opiera się na biustach kelnerek, czyli Hooters i Twin Peaks. Ładne dziewczyny muszą szukać innej pracy.

Co ciekawe, zagrożone są także przedsiębiorstwa produkujące kostki mydła, zmiękczacze do tkanin oraz... diamenty – millenialsi rzadziej się zaręczają, a jeśli już to chętnie wybierają nietradycyjne pierścionki.

Oprócz zmieniających się gustów, znaczenie ma również zaufanie. Młodzi ludzie mniej ufają sektorowi bankowemu oraz naftowemu. Z raportu McKinsey & Company wynika, że aż 14 proc. millenialsów nie chce pracować w branży naftowej z powodu jej negatywnego wizerunku, co jest najgorszym wynikiem wśród wszystkich sektorów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Preferencje millenialsów likwidują miejsca pracy w tych branżach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA