×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Prawie połowa Polaków może zmienić pracę

  • Autor: PAP/JP
  • 12 kwi 2022 13:44

Prawie połowa pracowników w Polsce deklaruje, że zmieni pracę, jeśli nie będzie mieć zapewnionych możliwości rozwoju - wynika z badania platformy edukacyjnej GoodHabitz. Pracownicy z innych krajów europejskich przykładają większą wagę do rozwoju niż Polacy - podano.

Prawie połowa Polaków może zmienić pracę
46 proc. pracowników w Polsce zmieni pracę, jeśli nie będzie mieć możliwości rozwoju (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Z opublikowanego we wtorek raportu wynika, że 57 proc. z nich uważa zapewnienie możliwości rozwoju za niezbędne do poczucia satysfakcji w życiu zawodowym.

"46 proc. pracowników w Polsce zmieni pracę, jeśli nie będzie mieć możliwości rozwoju. Dodatkowo, 57 proc. z nich uważa tę kwestię za niezbędną do poczucia satysfakcji w życiu zawodowym, a aż 84 proc. twierdzi, że byliby bardziej szczęśliwi, gdyby mieli więcej szans na naukę w miejscu pracy" - napisano w informacji do wyników badania.

Wskazano, że nie wszystkie firmy oferują wystarczająco dużo możliwości do rozwoju osobistego i zawodowego swoim pracownikom - niemal co piąty pracownik (19 proc.) w Polsce wciąż ocenia obecne szanse rozwoju osobistego jako niewystarczające. Wyniki dla Polski nie różnią się wiele od europejskiej średniej - w skali kontynentu 16 proc. pracowników czuje, że ich pracodawca mógłby zaoferować im więcej w tym zakresie.

"Oferowanie możliwości rozwoju jest konieczne, aby przyciągnąć i zatrzymać talenty w organizacji. Kiedy pracownicy czują, że nie mają wystarczająco wielu możliwości rozwoju osobistego, może to oznaczać, że są już +jedną nogą+ za drzwiami firmy" - powiedział cytowany w komunikacie Daniel Idźkowski z GoodHabitz.

Z badania wynika też, że pracownicy z innych krajów europejskich przykładają jeszcze większą wagę do rozwoju niż ich koledzy z Polski - średnio 58 proc. z nich zmieni pracę, jeśli nie będzie mogła poszerzać swojej wiedzy. Na czele rankingu znajduje się Dania (73 proc.), za nią Portugalia (68 proc.), Szwajcaria (66 proc.), Wielka Brytania (65 proc.) i Szwecja (62 proc.).

57 proc. polskich pracowników uważa możliwość rozwoju za niezbędne źródło prawdziwej satysfakcji z pracy - podano. W skali kontynentu sądzi tak jeszcze więcej, bo 64 proc. zatrudnionych. Ponadto, aż 84 proc. polskich ankietowanych twierdzi, że byliby bardziej szczęśliwi pracując na obecnym stanowisku, gdyby mogli w większym stopniu się rozwijać. Ta liczba jest wyższa niż w skali Europy, gdzie wynosi 78 proc. - poinformowano.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prawie połowa Polaków może zmienić pracę
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA