PARTNERZY PORTALU

Prawda o pracy św. Mikołaja. Jeśli nie radzisz sobie z jedną rzeczą, nawet nie próbuj

6 grudnia po cichu o drobnych upominkach marzą wszyscy. Największą frajdę mają tego dnia oczywiście dzieci. W przedszkolach, szkołach, domach kultury czy prywatnych domach organizowane są spotkania z Mikołajem. Jednak Mikołajem nie może zostać każdy. Jak wygląda praca Mikołaja, jakie są reakcje dzieci i co w takich spotkaniach zmieniła pandemia? PulsHR.pl rozmawia z Gabrielą Zbieg, aktorką prowadzącą Teatr Edukacyjny Gabi Art i organizującą spotkania ze św. Mikołajem.

Prawda o pracy św. Mikołaja. Jeśli nie radzisz sobie z jedną rzeczą, nawet nie próbuj
Mikołaj musi umieć się wsłuchać w dziecko - mówi Gabriela Zbieg (fot. archiwum prywatne)
REKLAMA
  • - Mikołaj musi umieć się wsłuchać w dziecko. Musi potrafić pokazać, że tu i teraz ten mały człowiek jest dla niego najważniejszy, że to dziecko uwierzy, że ma do czynienia z tym wymarzonym Mikołajem, który przyjechał specjalnie dla niego - mówi w rozmowie z PulsHR.pl Gabriela Zbieg.
  • - Jeśli nie ma śniegu, nie mówimy, że przyjechaliśmy na saniach, bo dzieci szybko wyłapią, że coś tu nie gra. Oczywiście możemy przyjść, powiedzieć kilka zdań, zapytać się „byłeś grzeczny”, zgarnąć pieniądze i zaliczyć sztukę. Ale nie na tym to polega - dodaje.
  • Jak podkreśla, pandemiczny rok 2020 sprawił, że potrzeba tego typu spotkań jest bardzo duża: - Widzimy po naszym powrocie na scenę, że same dzieciaki pragną żywego słowa. 

PulsHR.pl: To bardzo wdzięczna praca, szczególnie teraz.

Gabriela Zbieg: Praca kojarzy nam się z pasją. My szukamy takich form, które dają nam mnóstwo satysfakcji. Lubimy to, co robimy, lubimy obcować z dziećmi, robić coś, co sprawia im przyjemność. Spotkania artystyczne mają wpływ na rozwój i doskonale przygotowują dzieci do dorosłego życia. Hasło, które nam przyświeca, to „pasję, naukę i zabawę łączymy w jedno”. Nasze spotkania z dzieciakami są innowacyjne, każdy spektakl jest autorski, napisany przeze mnie. Uważam, że należy poważnie potraktować temat twórczego stymulowania myślenia u dziecka. Wykorzystywać całą swoją wiedzę tak, by dotrzeć do dzieci, uczyć ich poszukiwania, kreatywności, twórczości, a także otworzyć je na relacje z rówieśnikami.

Dla nas najważniejsze jest spotkanie z bohaterem. Dorośli zapominają o tej magii, chcą wszystko szybko. Dla dziecka to jest chwila, na którą czeka się przez cały rok. Dzieci czekają na te spotkania, czekają na rozmowę z Mikołajem. Staramy się je przekonać, że Mikołaj, z którym się spotykają dostał od nich list, że zna dziecko, które do niego podchodzi. To wszystko sprawia, że rodzi się w nich pewna satysfakcja i szczęście. 

fot. archiwum prywatne
fot. archiwum prywatne
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prawda o pracy św. Mikołaja. Jeśli nie radzisz sobie z jedną rzeczą, nawet nie próbuj

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA