PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy zaciskają pasa. Tylko nieco ponad połowa wyjedzie na urlop

  • jk
  • 27 lip 2022 16:51

Tylko 59 proc. Polaków wyjedzie w tym roku na urlop. Prawie połowa z nich zapłaci za wakacje więcej niż w zeszłym roku.

Pracownicy zaciskają pasa. Tylko nieco ponad połowa wyjedzie na urlop
W tym roku na wakacje pojechało lub pojedzie około 59 proc. Polaków - to mniej niż przed wybuchem pandemii (Fot. Eddy Billard/Unsplash)
REKLAMA
  • Ponad 60 proc. Polaków, którzy w tym roku wyjadą na wakacje, w znacznej części zapłaci za nie z własnych oszczędności, a około 30 proc. z regularnej pensji.
  • Jednocześnie aż 48 proc. osób, które zadeklarowały wyjazd na urlop w tym roku, wyda na niego więcej niż w poprzednich latach (z czego około 10 proc. wyda znacznie więcej).
  • Wśród 41 proc. Polaków, którzy nie planują podróży w tym roku, aż 56 proc. podróżowało w poprzednich latach.

Serwis kariery LiveCareer Polska przeprowadził badanie, w którym zapytano 1030 Polaków o ich tegoroczne wakacje. Wyniki raportu nie pozostawiają złudzeń, że realia polityczne, w jakich przyszło nam funkcjonować, mają duży wpływ na tę sferę naszego życia, która pozornie ma z nimi niewiele wspólnego.

W tym roku na wakacje pojechało lub pojedzie około 59 proc. Polaków - to mniej niż przed wybuchem pandemii. Około 63 proc. osób, które zadeklarowały wyjazd na urlop, spędzi go w Polsce, prawie 23 proc. - w innym kraju Europy, a ponad 8 proc. - zarówno w Polsce, jak i innym państwie europejskim. Szczyt sezonu przypadnie na sierpień - podróż w tym okresie zadeklarowało prawie 48 proc. wczasowiczów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ile wydamy na wakacje?

Ponad 60 proc. Polaków, którzy w tym roku wyjadą na wakacje, w znacznej części zapłaci za nie z własnych oszczędności, a około 30 proc.  z regularnej pensji.

Ponad 36 proc. wczasowiczów w ciągu tygodnia przeznaczy na wakacje do 1000 zł za osobę, kolejne 24 proc. - od 1000 do 1500 zł za osobę, a co piąty - od 1500 do 2000 zł.

Jednocześnie aż 48 proc. osób, które zadeklarowały wyjazd na urlop w tym roku, wyda na niego więcej niż w poprzednich latach (z czego około 10 proc. wyda znacznie więcej).

- Specjaliści szacują, że w tym sezonie ceny wakacji są o 20-25 proc. wyższe w porównaniu do zeszłego roku. Przyczynami tego stanu rzeczy są m.in. spadek wartości złotego, wysoka inflacja i wzrost cen paliwa - komentuje Żaneta Spadło, ekspertka ds. kariery LiveCareer Polska i autorka badania.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy zaciskają pasa. Tylko nieco ponad połowa wyjedzie na urlop

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA