Pracownicy restauracji w Korei Północnej uciekli do Korei Południowej

Trzynaścioro obywateli Korei Północnej pracujących w tej samej restauracji za granicą uciekło do Korei Południowej - poinformował rzecznik południowokoreańskiego ministerstwa ds. zjednoczenia narodowego Dzeong Dzun Hi (Jeong Joon Hee).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy restauracji w Korei Północnej uciekli do Korei Południowej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

8 kwi 2016 11:53


Zwrócił uwagę, że zdarzało się już, iż pracownicy północnokoreańskich restauracji za granicą uciekali. Jednak ucieczkę kilkunastu pracowników tej samej restauracji zanotowano po raz pierwszy. Północni Koreańczycy wysyłani do pracy za granicę dobierani są zwykle także pod kątem lojalności.

Pjongjang oskarża Seul o nakłanianie obywateli Korei Płn. do ucieczek.

Rzecznik południowokoreańskiego resortu powiedział, że trzynaścioro obywateli północnokoreańskich - mężczyzna i 12 kobiet - przybyło do Seulu. Odmówił ujawnienia, w którym kraju pracowali, by uniknąć problemów dyplomatycznych i ewentualnego narażenia innych pracujących tam Koreańczyków z Północy.

Japońska agencja prasowa Kyodo pisze, że restauracje z północnokoreańskim personelem działają, bądź działały w kilku krajach azjatyckich, m.in. w Chinach, Wietnamie, Birmie, Kambodży i Bangladeszu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.