Pracownicy Biedronki rozczarowani postawą Olbrychskiego

Stowarzyszenie Stop Wyzyskowi Biedronka, zrzeszające byłych i obecnych pracowników tej sieci, protestuje przeciw udziałowi Daniela Olbrychskiego w reklamie portugalskiego koncernu, który był karany za łamanie praw pracowników - informuje "Rzeczpospolita".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Biedronki rozczarowani postawą Olbrychskiego

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Rzeczpospolita

2 kwi 2013 13:36


Jak podaje "RZ" zarząd Stop Wyzyskowi Biedronka napisał do Daniela Olbrychskiego list w którym krytykuje aktora za udział w kampanii reklamującej polską żywność w Biedronce.

- Problem w tym, że sieć sklepów Biedronka, sprzedając tę polską żywność, wsławiła się planowym wyzyskiem tysięcy pracujących w ich sklepach Polaków, a także polskich producentów je zaopatrujących - kilku z nich wręcz zbankrutowało na skutek nieuczciwych praktyk zarządu tej firmy - przytacza treść listu Stowarzyszenia do Olbrychskiego.

Natomast biuro prasowe Jeronimo Martins Polska zwraca uwagę, że stowarzyszenie opisało w liście przypadki i sprawy sądowe sprzed lat, dawno już zakończone i rozstrzygnięte.

Firma podkreśla, że od tego czasu znacząco poprawiła standardy pracy w Biedronce, w efekcie czego otrzymała m.in. od Krajowej Izby Gospodarczej tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.