×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca zdalna za granicą? Te miasta przyciągają cyfrowych nomadów

  • km
  • 31 maj 2023 11:04

Firma Kiwi.com przygotowała zestawienie najlepszych miejsc do pracy zdalnej, biorąc pod uwagę kluczowe aspekty i oczekiwania cyfrowych nomadów, a także wymogi wizowe dla osób pracujących zdalnie.

Praca zdalna za granicą? Te miasta przyciągają cyfrowych nomadów
Prawnie wykonywanie pracy za granicą nie jest zabronione (fot. Danila Hamsterman/Unsplash)
REKLAMA
  • Prawnie wykonywanie pracy za granicą nie jest zabronione. Należy jednak wiedzieć, że wyjazd i wykonywanie pracy zarobkowej mogą wiązać się z określonymi konsekwencjami podatkowo-prawnymi.
  • Jeśli wyjazd za granicę będzie krótkotrwały wówczas z taką podróżą nie będą wiązały się żadne zmiany. Jeśli podróż będzie dłuższa, wpłynie to na obowiązki podatkowe względem kraju, w którym aktualnie przebywa pracownik.
  • Traveltech Kiwi.com przeanalizował najpopularniejsze kierunki wyjazdów i stworzył listę miejsc przyjaznych cyfrowym nomadom.

Prędkość Internetu, dostępność przestrzeni coworkingowych, koszty życia na miejscu - to z perspektywy wykonywania obowiązków zawodowych, kluczowe kwestie przy podjęciu decyzji o pracy z innego niż dom czy biuro miejsca.

Traveltech Kiwi.com przeanalizował najpopularniejsze kierunki wyjazdów i stworzył listę miejsc przyjaznych cyfrowym nomadom.

Top 4 najlepszych destynacji dla cyfrowych nomadów

Chiang Mai, Tajlandia

Jak podkreślają eksperci Kiwi.com, istotnym aspektem w kontekście dłuższego pobytu w Tajlandii jest to, że kraj ten przyznaje wizy na okres do jednego roku, pod warunkiem zapisania się na jeden wybrany kurs dotyczący kultury kraju. Wybór jest szeroki i zupełnie dowolny: może to być kurs na uniwersytecie, jak i lekcje języka, czy zajęcia z tajskiego boksu, gotowania, masażu czy jogi.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Praca zdalna za granicą? Te miasta przyciągają cyfrowych nomadów
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Golek 2023-06-03 22:30:06

    ja wolę jechać normalnie pracować za granicę i tyle. Dobrze, że otto załatwia spoko wyjazdy do Holandii to sobie można nieźle zarobić...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA