PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

"Praca na roli to powołanie i misja"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników dożynek woj. podkarpackiego napisał, że praca na roli nie jest zwykłym sposobem na utrzymanie się, ale powołaniem, misją, z którą wiąże się szczególna odpowiedzialność za to, by bliźnim nie zabrakło strawy.

  • Autor: aw/pap
  • 25 sie 2019 15:25
"Praca na roli to powołanie i misja"
REKLAMA

W niedzielę w Markowej koło Łańcuta odbyły się 19. dożynki województwa podkarpackiego połączone z 36. dożynkami archidiecezji przemyskiej.

Kaczyński w liście odczytanym przez byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego podkreślił, że na Podkarpaciu trwanie przy haśle "Bóg, Honor, Ojczyzna" wyraża się "nie tylko pięknymi obchodami tego tak głęboko wrośniętego w życie naszego narodu święta wsi, ale także codzienną obecnością tych wartości w przestrzeni publicznej".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Lider PiS zaznaczył w swoim liście, że wielki wysiłek rolników często nie znajdował rozumienia u rządzących oraz nie był doceniany w środowiskach wielkomiejskich.

"Na szczęście od prawie czterech lat jest już zupełnie inaczej. Prawo i Sprawiedliwość zawsze przywiązywało ogromną wagę do spraw polskiej wsi, rozwoju obszarów wiejskich oraz intensywnie zabiegało o interesy polskiego rolnictwa. (…) Będąc zaś u władzy nie tylko naprawiamy to, co zepsuli lub czego zaniedbali nasi poprzednicy, ale budujemy fundamenty pod trwały rozwój obszarów wiejskich" - stwierdził Kaczyński.

Były premier wymienił działania obecnego rządu, które mają podnieść poziom życia na wsi, wśród nich jest m.in. przywracanie posterunków policji, połączenia komunikacyjne czy program wspierania Kół Gospodyń Wiejskich.

"W zeszłym roku ogłosiliśmy plan dla wsi, który konsekwentnie wdrażamy. Zwiększyliśmy choćby dofinansowanie do paliwa rolniczego. Rozszerzyliśmy możliwości sprzedaży detalicznej i rolniczego handlu detalicznego. Wprowadziliśmy ułatwienia dla rolników w obrocie ziemią rolniczą, obowiązek identyfikacji żywności pod kątem kraju jej pochodzenia, a także uchwaliliśmy ustawę o oznakowaniu produktów wolnych od GMO. Wspieramy też eksport rodzimej żywności" - napisał prezes PiS.

Kaczyński w liście podkreślił: "doskonale zdaję sobie sprawę, że zawsze może być: lepiej, szybciej i więcej".

"Wiem zatem, że mamy przed sobą jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Ale też chciałbym podkreślić, że żadne inne ugrupowanie nie zrobiło tyle dla polskiej wsi co Prawo i Sprawiedliwość. Jesteśmy formacją wiarygodną, wywiązujemy się z naszych obietnic wyborczych i będziemy - jeśli obdarzycie nas państwo zaufaniem - wywiązywać się z nich dalej dla dobra i rozwoju obszarów wiejskich oraz Polski jako całości" - zadeklarował prezes PiS.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Praca na roli to powołanie i misja"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA