PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ponad połowa kobiet we Włoszech doświadcza molestowania w pracy

  • Autor: PAP/JP
  • 3 sie 2022 18:04

Ponad połowa kobiet we Włoszech doświadcza molestowania w pracy - wynika z ankiety przeprowadzonej przez fundację z Mediolanu. Uczestniczki sondażu mówiły o nieprzyzwoitych aluzjach, niestosownych komplementach, niechcianym masowaniu pleców czy szantach seksualnych.

Ponad połowa kobiet we Włoszech doświadcza molestowania w pracy
Ponad 40 procent kobiet boi się poinformować o ciąży (fot. PIxabay)
REKLAMA

W ankiecie fundacji Libellula, promującej zwalczanie przemocy wobec kobiet i ich dyskryminację 55 procent z nich określiło się jako ofiary bezpośredniego molestowania i dyskryminacji w pracy. 22 procent ankietowanych przyznało się do niechcianych kontaktów fizycznych, a 53 procent usłyszało nieprzyjemne dla nich komplementy. Ze strachu o miejsce pracy 58 procent kobiet nie reaguje w skuteczny sposób na molestowanie. 11 procent z nich nie wie, co ma w takiej sytuacji robić.

To rezultaty sondażu przeprowadzonego wśród 4300 kobiet z całych Włoch.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Te dane obrazują niepokojącą sytuację w miejscach pracy we Włoszech i muszą nakłonić do refleksji; język i zachowania niewerbalne nie mogą przesłonić aspektu zawodowego" - oświadczyła prezes fundacji Libellula Debora Moretti. Jak zaznaczyła, z tego punktu widzenia miejsca pracy stanowią przestrzeń "mało bezpieczną i trudną pod względem psychologicznym i fizycznym".

Poza tym 71 procent kobiet odnotowało, że kierownicze stanowiska zajmowane są głównie przez mężczyzn, a 79 procent uważa, że to oni szybciej awansują, nawet jeśli mają mniejsze doświadczenie.

68 procent kobiet stwierdziło zwolnienie ich ścieżki zawodowej z powodu macierzyństwa. Ponad 40 procent boi się poinformować o ciąży.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad połowa kobiet we Włoszech doświadcza molestowania w pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA