×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ponad 7000 interwencji. Oni mieli pełne ręce roboty w 2017 r.

  • Autor: aw/PAP
  • 2 sty 2018 10:25

Ponad 7 tys. zgłoszeń o niewybuchach i innych niebezpiecznych przedmiotach otrzymali w mijającym roku wojskowi saperzy – poinformowało MON. Żołnierze likwidowali m. in. bomby lotnicze i torpedy, najwięcej było pocisków artyleryjskich.

Ponad 7000 interwencji. Oni mieli pełne ręce roboty w 2017 r.
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak podał na swojej stronie resort, podsumowując działania patroli rozminowania i grup nurków-minerów, w 2017 r. wykryto i zlikwidowano ponad 1800 bomb lotniczych, 4700 granatów moździerzowych, prawie 1500 granatów ręcznych i 800 min, ponad 16 tys. pocisków artyleryjskich i prawie 800 pocisków do granatnika. Ponadto saperzy unieszkodliwili ponad 250 pocisków rakietowych oraz dwie torpedy.

Na terenie całego kraju w 2017 r. zadania wypełniało 39 patroli rozminowania i dwie grupy nurków minerów, które usunęły ponad 26 tys. przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego.Część zadań, ze względu na lokalizację "zardzewiałej śmierci", wymagała ewakuacji zagrożonych terenów i koordynacji wielu służb. W innych przypadkach, gdy sytuacja na to pozwalała, przedmioty wybuchowe i niebezpieczne były niszczone w miejscu ich znalezienia.

Saperzy wykonywali także inne zadania, jak oczyszczanie całkowite tereny terenu z niewybuchów, nadzór saperski i profilaktyczne szkolenia dla dzieci i młodzieży.

Jak podkreśliło MON, przy neutralizacji niebezpiecznych przedmiotów nie doszło do ani jednego niebezpiecznego zdarzenia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 7000 interwencji. Oni mieli pełne ręce roboty w 2017 r.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA