Pomysł na integrację pracowników: Sauna?

Afrykańskie bębny, poligon, kręcenie filmu, drużynowe zawody sportowe… propozycje na integrację firmową przyjmują coraz to nowe formy. Przyszła moda na saunę?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pomysł na integrację pracowników: Sauna?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 lut 2016 12:14


Często trudno wymyślić kolejną interesującą propozycję na integrację firmową, w której chodzi nie tylko o dobrą zabawę, ale też o poprawę relacji między pracownikami oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników.

Zdarza się bowiem, że event jest dla nich pierwszą okazją do poznania się na stopie pozazawodowej. Tymczasem często zacieśnienie prywatnych więzi wpływa na poprawę atmosfery w miejscu pracy, przez co zmienia się nastawienie pracowników, wzrasta lojalność i poczucie przynależności do firmy, zmniejsza się też stres w pracy, a rośnie motywacja do działania.

Czytaj też: Balanga czy szkolenie? Oto tajemnice wyjazdów integracyjnych

Nową propozycją na rynku jest ... nocne saunowanie.

- Naturalne kąpiele saunowe dobroczynnie wpływają na organizm. To swoisty rytuał, podczas którego można prawdziwie wypocząć. Saunowanie pomaga zredukować nagromadzony stres i zmęczenie, dzięki czemu jest doskonałym pomysłem na wspólny relaks po całym dniu pracy czy też szkoleniach. A późna pora sesji w Łaźniach Rzymskich dodaje spotkaniom dreszczyku emocji - uważa Grażyna Wrona, prezes Manor House SPA.

- Nocne saunowanie z szefem czy też współpracownikami może być dla niektórych krępujące, dlatego w naszym hotelu odbywają się one w specjalnych płótnach, dzięki którym ciało swobodnie oddycha i przyswaja olejki eteryczne, przy równoczesnym zachowaniu strefy intymności – dodaje.

Jak podkreśla, naprawdę różne propozycje cieszą się zainteresowaniem firm na integrację - nie tylko chodzenie po rozżażonych węglach czy poszukiwanie skarbu w zabytkowym parku, ale również wspólne SPA.

A wy? Poszlibyście do sauny ze swoim przełożonym?

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Aśka 2016-04-05 15:11:47

Czy ja wiem, czy to taki dobry pomysł? Niektórzy mogliby się krępować. U mnie firmie zwykle integracja odbywa się w jakimś bardziej konkretnym miejscu. Najlepszy wyjazd integracyjny jaki pamiętam był w obiekcie freefly center w Lesznie, gdzie znajduje się tunel aerodynamiczny.

Monica 2016-02-26 11:22:37

Jak w płótnach to czemu nie? :) nago bym się nie zdecydowała...