PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Rzeszów może być strefą "wolną od lockdownu"

  • Autor: PAP/JP
  • 20 kwi 2021 14:59

Kandydujący w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa poseł Konfederacji Grzegorz Braun zadeklarował we wtorek podczas konferencji prasowej, że po swojej wygranej ogłosi miasto strefą "wolną od lockdownu".

Rzeszów może być strefą "wolną  od lockdownu"
"Pierwszego dnia mojej prezydentury Rzeszów zostanie proklamowany strefą wolną od lockdownu" - mówił Grzegorz Braun (fot. Shutterstock)
REKLAMA

"Pierwszego dnia mojej prezydentury Rzeszów zostanie proklamowany strefą wolną od lockdownu" - mówił Braun.

Jak zaznaczył, "za tą proklamacją pójdą praktyczne działania; te które leżą w sferze kompetencji prezydenta miasta".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Poseł zapowiedział, że pierwszego dnia po swoim wyborze "wezwie dyrektorów wszystkich szkół i placówek edukacyjnych, opiekuńczych, tych zależnych od miasta, do tego żeby wrócili do normalnej pracy".

"To jest przecież wielka niegospodarność, wielkie marnotrawstwo (…), by te obiekty świeciły pustkami. Szkoły, wszystkie obiekty sportowe i rekreacyjne powinny natychmiast wrócić do normalnego funkcjonowania" - zauważył.

Braun zamierza także skierować Straż Miejską "do ochrony, do obrony przedsiębiorców, restauratorów, ale także organizatorów innego rodzaju usług, np. siłowni".

"Skieruję Straż Miejską, żeby monitorowała sytuacje, żeby uruchomiła gorącą linie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy napotykali by jakieś przykrości, nieprzyjemności i przeszkody w swojej pracy" - dodał kandydat.

Zdaniem Brauna, polityka lockdownu jest "nie tylko nieskuteczna, ale jest przeciw skuteczna", bo spowodowała - jak mówił - 30-procentowy wzrost samobójstw wśród dzieci i młodzieży, więcej o 100 tys. zgonów oraz "w pierwszym kwartale tego roku rekordową liczbę upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw".

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory odbędą się 9 maja.

Chęć kandydowania - oprócz Brauna - zgłosili m.in. popierana przez Prawo i Sprawiedliwość, rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek - popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rzeszów może być strefą "wolną od lockdownu"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA