×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polska firma startuje w singapurskim konkursie dla fintechów

  • Autor: PAP/JP
  • 10 lis 2021 10:48

Polska firma Skyblu.ai ubiega się o nagrodę w konkursie organizowanym przez bank centralny Singapuru, dotyczącym rozwiązań technologicznych wspierających rozwój Green Finance - podała PAIH, która została międzynarodowym partnerem konkursu Global FinTech Hackcelerator.

Polska firma startuje w singapurskim konkursie dla fintechów
Rozstrzygnięcie Global FinTech Hackcelerator ma nastąpić 11 listopada (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Jak poinformowała w środowej informacji prasowej Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), wspólnie z polskim akceleratorem Accelpoint, uzyskała tytuł międzynarodowego partnera Global FinTech Hackcelerator (GFH) i drugi rok z rzędu występują w roli operatora konkursu European FinTech Hackcelerator.
  • Jak przekazała PAIH, Global FinTech Hackcelerator to konkurs organizowany przez Monetary Authority of Singapore (MAS) - centralny bank Singapuru, zintegrowanego regulatora finansowego.
  • PAIH wyjaśniła, że zgodnie z zasadami European FinTech Hackcelerator, finaliści otrzymują stypendium gotówkowe w wysokości 20 tysięcy dolarów singapurskich i trafiają bezpośrednio do GFH.

"Celem konkursu jest zidentyfikowanie i rozpoznanie przełomowych rozwiązań technologicznych, mogących umożliwić sektorowi finansowemu reagowanie na bieżące wyzwania naszych czasów, m.in. zmiany klimatyczne. Tematem tegorocznej edycji Global FinTech Hackcelerator jest wykorzystanie technologii do wsparcia rozwoju Green Finance" - przekazano. Jak dodano, kulminacją GFH jest Singapur Fintech Festival.

PAIH wyjaśniła, że zgodnie z zasadami European FinTech Hackcelerator, finaliści otrzymują stypendium gotówkowe w wysokości 20 tysięcy dolarów singapurskich i trafiają bezpośrednio do GFH.

W trakcie Global FinTech Hackcelerator Demo Day na Singapore FinTech Festival i Singapore Week of Innovation and TeChnology (SFFxSWITCH), 20 finalistów wyłonionych spośród 230 kandydatów z całego świata w ramach regionalnych edycji konkursu, walczy o nagrodę główną Jury.

"Wśród firm ubiegających się o zwycięstwo jest polska firma Skyblu.ai, jeden z dwóch, obok WeavAir, laureatów europejskiej edycji konkursu" - przekazała PAIH. Trzech zwycięzców otrzyma po 50 tys. dolarów singapurskich oraz możliwość dodatkowego grantu w wysokości 200 tysięcy dolarów singapurskich w ramach Financial Sector Technology and Innovation Grant od Monethary Authority Singapore, na przygotowanie Proof-of-Concept z korporacjami będącymi Partnerami konkursu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polska firma startuje w singapurskim konkursie dla fintechów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA