×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polska daleko z tyłu w rankingu kompetencji cyfrowych kobiet

  • Autor: PAP/JP
  • 8 mar 2023 13:30

Polki zajęły trzecie miejsce od końca wśród mieszkanek UE w rankingu mierzącym m.in. korzystanie z internetu przez kobiety ze Wspólnoty oraz ich umiejętności i wiedzę specjalistyczną w tym zakresie - wskazała Krajowa Izba Rozliczeniowa w środowym komentarzu do danych za rok 2022.

Polska daleko z tyłu w rankingu kompetencji cyfrowych kobiet
"Wyraźnie lepiej", choć nadal poniżej średniej unijnej, Polki wypadły w szczegółowym rankingu ponadpodstawowych kompetencji cyfrowych (fot. Annie Spratt/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR) skomentowała dane za 2022 r. zebrane w unijnym indeksie Women in Digital (WID), który w 100-punktowej skali mierzy kompetencje cyfrowe wśród kobiet w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. WID stanowi uśredniony wynik w trzech wymiarach: korzystanie z internetu przez kobiety, umiejętności użytkowniczek w tym zakresie oraz wiedza specjalistyczna i zatrudnienie.

Na czele rankingu znalazły się Finlandia, Irlandia i Holandia

KIR wskazała, że pierwsze miejsce w indeksie WID zajęły Finki z wynikiem 80,4 na 100. Na "podium" znalazły się również mieszkanki Irlandii (74,9) i Holandii (71,9). Polki z wynikiem 45,5 zajęły w zestawieniu trzecie miejsce od końca, wyprzedzając jedynie Bułgarki (36,1) i Rumunki (35,8). Średnia unijna to 54,9.

Jak zastrzegła KIR, "wyraźnie lepiej", choć nadal poniżej średniej unijnej, Polki wypadły w szczegółowym rankingu ponadpodstawowych kompetencji cyfrowych, tj. wysokich umiejętności z zakresu komunikacji, rozwiązywania problemów oraz oprogramowania do tworzenia treści i bezpieczeństwa.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polska daleko z tyłu w rankingu kompetencji cyfrowych kobiet

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA