PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Polscy policjanci patrolują kurorty w Chorwacji i Bułgarii

  • km
  • 5 lip 2022 15:14

Od 1 lipca polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach Morza Czarnego. Polscy funkcjonariusze do końca wakacji wspierają nie tylko swoich bułgarskich i chorwackich odpowiedników. Przede wszystkim pomagają polskim turystom spędzającym wakacje w tych krajach.

Polscy policjanci patrolują kurorty w Chorwacji i Bułgarii
Od 2010 roku polscy policjanci pomagają swoim chorwackim odpowiednikom (fot. policja.pl)
REKLAMA

Zagraniczna służba policjantów to działania podejmowane w ramach międzynarodowego projektu "Miejsce Bezpiecznej Turystyki" zainicjowanego przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

Od 2010 roku polscy policjanci pomagają swoim chorwackim odpowiednikom. Od 2016 roku polska policja współpracuje z Bułgarią. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Służba polskich policjantów polega na asystowaniu funkcjonariuszom policji chorwackiej i bułgarskiej w wykonywaniu zadań - głównie o charakterze patrolowo-interwencyjnym. W ramach tej służby dokonywane są kontrole dokumentów kierowców i ich pojazdów, kontrole trzeźwości uczestników ruchu drogowego, kierowanie ruchem kołowym w miejscach, w których dochodziło do kolizji i wypadków drogowych. 

Zobacz: Miliardy dla policji. "Dbamy o godną płacę"

Policjanci pełnią służbę również w tak zwanych info punktach, gdzie propagują  bezpieczny wypoczynek i przekazują turystom niezbędne informacje pozwalające uniknąć wypadku podczas urlopu. Najczęściej dotyczy to zasad bezpieczeństwa w trakcie uprawiania sportów wodnych, nurkowania, snorkelingu.

Pomoc polskich policjantów, jest bardzo dobrze oceniana przez wypoczywających za granicą Polaków. Jak czytamy na stronie Komendy Głównej Policji, ich obecność "znacznie ułatwia, w przypadku takiej potrzeby, wszelkie niezbędne kontakty ze służbami państwa pobytu. Ponadto, obecność funkcjonariuszy polskiej Policji przyczynia się do podtrzymania statusu obywateli polskich w Chorwacji i Bułgarii jako grupy narodowej dobrze chronionej przez swoje państwo i wymagającej bezwzględnego przestrzegania prawa w stosunku do jej przedstawicieli".

 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polscy policjanci patrolują kurorty w Chorwacji i Bułgarii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA