Polisa turystyczna: Jak bezpiecznie spędzić urlop

Polacy przywiązują niewielką wagę do odpowiedniej ochrony podczas zagranicznego urlopu. Jak sprawdzić, czy polisa turystyczna jest dopasowana do potrzeb?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polisa turystyczna: Jak bezpiecznie spędzić urlop

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

1 cze 2015 13:08


Jak wakacje to aktywnie – tak myśli 84 proc. Polaków, którzy wybierają się na urlop za granicę. W najnowszym badaniu przeprowadzonym dla Towarzystwa Ubezpieczeń Europa jasno widać, że lubimy spędzać czas czynnie: niemal co druga osoba uprawiała sporty motorowodne, była w aquaparku, czy uczestniczyła w wycieczkach fakultatywnych. Niestety aż 49 proc. turystów nie wie, czy posiadane ubezpieczenie zabezpiecza ich w czasie tych aktywności. Ekspert TU Europa radzi, w jaki sposób sprawdzić, czy polisa turystyczna pasuje do naszych potrzeb.

Z najnowszego badania „Aktywności Polaków na urlopach i ich ubezpieczanie” przeprowadzonego przez instytut IMAS wynika, że urlop za granicą spędza co trzeci z nas (39 proc.). Chętnie wybieramy kraje południowe, w których możemy spodziewać się słonecznej pogody.

Najpopularniejszymi kierunkami są kraje Unii Europejskiej, takie jak Włochy, Grecja, Hiszpania, Chorwacja, Francja, ale też Niemcy. W przypadku zdecydowanej większości z nas wakacje za granicą trwają maksymalnie 2 tygodnie – dotyczy to 9 na 10 przebadanych osób. W tym czasie szukamy ciekawych form spędzania czasu, chętnie bierzemy udział w dodatkowych, nie zawsze całkiem bezpiecznych, aktywnościach.

Pod wodę z ubezpieczeniem?

Na wakacjach za granicą połowa Polaków wybiera spokojne formy spędzania czasu w miejscu wypoczynku - spacerując, plażując czy pływając. Po aktywności bardziej ryzykowne czy sporty wysokiego ryzyka sięga 48 proc., ale znaczna część tylko sporadycznie. Z danej aktywności korzysta kilkanaście procent wypoczywających za granicą.

Czytaj też: Na urlop najlepiej przed sezonem

Do najczęstszych tego typu rozrywek należą wycieczki fakultatywne, na które decyduje się 44 proc. badanych. Popularne jest też uczestniczenie w wydarzeniach związanych z rozrywką muzyczną, takich jak koncerty, festiwale, które wybiera 44 proc. oraz atrakcje w aquaparku (36 proc.), rejsy łodzią (30 proc.) i sporty wodne (24 proc.). Badani decydują się także, choć w mniejszym stopniu, na udział w safari, wspinaczkę w parkach linowych, snorkeling i nurkowanie z aparatem powietrznym.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.