Polacy wieczorami pracują czy relaksują się?

Wiele profesji wymaga pracy popołudniami, a niektóre nawet nocą. Ilu Polaków nie może odpocząć wieczorem w domu, ponieważ musi pracować?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy wieczorami pracują czy relaksują się?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

18 wrz 2014 5:09


Z danych Eurostatu wynika, że na wolny wieczór może liczyć ponad połowa polskich pracowników - 56 proc. Na tle innych państw Unii Europejskiej nie wypadamy najgorzej. Zdecydowanie mniej wieczorów mogą przeznaczyć na relaks Grecy (43 proc.) oraz Islandczycy (44 proc.).

Jednak w innych państwach znacznie więcej osób może sobie pozwolić na odpoczynek późnym popołudniem. Przykładowo w Bułgarii wolny wieczór ma 72 proc. pracowników, a w Portugalii  - 78 proc. Jeszcze więcej wieczorów w pracy nie spędzają mieszkańcy Cypru (80 proc.) i Włosi (81 proc.)

Czytaj też: Polacy zapracowani. Nie wszyscy mogą w weekend odpoczywać

Wieczorem zazwyczaj pracuje 8,4 proc. Polaków. To poniżej średniej dla całej UE, która wynosi 16 proc. Mniej niż Polacy pracują późnym popołudniem jedynie Litwini (8 proc.) i Chorwaci (5 proc.). Z kolei w Grecji w pracy wieczory spędza aż 35 proc. zatrudnionych, w Holandii - 30 proc., a Niemczech - 27 proc.

Czytaj też: Pracoholik to marzenie pracodawcy?

Jeśli chodzi o pracę wieczorami od czasu do czasu, to w takim trybie pracuje aż 35 proc. Polaków. Wyprzedzają nas jedynie Chorwaci (39 proc.) i Islandczycy (38 proc.). Dla porównania we Włoszech wieczory w pracy spędza sporadycznie zaledwie 5 proc. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.