PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii chcą tam zostać

  • Autor: PAP
  • 3 kwi 2014 11:09

72 proc. polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii czuje się akceptowanych w tym kraju i deklaruje zamiar pozostania tam na stałe - wynika z sondażu ośrodka Ipsos, firmy marketingowej Polarity UK oraz grupy Polish City Club.

Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii chcą tam zostać
Adobe Stock
REKLAMA

40 proc. ankietowanych wyraziło zainteresowanie uzyskaniem brytyjskiego paszportu.

Z sondażu wynika, że polscy imigranci angażują się w życie polityczne na Wyspach. Wyraża się to w ich zainteresowaniu wyborami do Parlamentu Europejskiego i wyborami lokalnymi, w których mogą brać udział jako obywatele UE.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

49 proc. ankietowanych Polaków zamierza głosować w majowych wyborach do PE w Wielkiej Brytanii, a 12 proc. zrobi to w Polsce. 50 proc. nie zdecydowało jednak jeszcze, na kogo będzie głosować. Jak wskazuje sondaż, 18 proc. deklaruje poparcie dla liberalnych demokratów, 16 proc. dla laburzystów, 12 proc. dla rządzących torysów, a 4 proc. dla eurosceptycznej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP).

43 proc. Polaków nie wie jeszcze, na kogo będzie głosować w majowych wyborach lokalnych w Wielkiej Brytanii. Spośród zdecydowanych 20 proc. deklaruje poparcie dla laburzystów, 17 proc. dla liberalnych demokratów, 12 proc. będzie głosować na torysów, 4 proc. na UKIP, a pozostałe 4 proc. na inne partie.

Z sondażu wynika, że polscy imigranci w Wielkiej Brytanii przejawiają zainteresowanie pracą społeczną i charytatywną. 60 proc. bierze pod uwagę zaangażowanie się nią na zasadzie wolontariatu, a 46 proc. już włączyło się w różne lokalne projekty i inicjatywy.

W sondażu przeprowadzonym w dniach 7-17 marca wzięło udział 552 Polaków.

Polish City Club zrzesza polskich imigrantów pracujących w specjalistycznych zawodach, głównie w finansach. Jest współorganizatorem akcji Vote, you are at home (Głosuj, jesteś u siebie) mającej na celu zachęcenie polskich imigrantów do udziału w majowych wyborach do PE. Pozostali współorganizatorzy tej akcji to: Forum Polonia Ireland oraz warszawska Szkoła Liderów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii chcą tam zostać

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA