PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Polacy powoli wracają do hoteli. Noclegów wciąż mniej niż rok temu

  • Autor: PAP/JP
  • 28 maj 2021 11:48

W lutym 2021 roku wobec lutego roku 2020 liczba turystów korzystających z noclegów spadła o 70,7 proc., a liczba udzielonych im noclegów o 74,4 proc. - poinformował w piątek GUS. Dodał, że w marcu br. liczba korzystających z noclegów była niższa o 26 proc., a liczba udzielonych noclegów o 31,9 proc.

Polacy powoli wracają do hoteli. Noclegów wciąż mniej niż rok temu
Jak podał GUS, najwięcej osób skorzystało z noclegów w województwie mazowieckim (96,7 tys.), a najmniej w województwie warmińsko-mazurskim (6,4 tys.) (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Jak podał Główny Urząd Statystyczny w komunikacie, w lutym 2021 r. z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało 697,4 tys. turystów, którym udzielono 1,6 mln noclegów.
  • "W porównaniu z lutym 2020 roku było to mniej odpowiednio o 70,7 proc. i o 74,4 proc. Spadek liczby turystów, w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku, odnotowano również w marcu 2021 r., kiedy liczba osób korzystających z noclegów była niższa o 26,0 proc., natomiast liczba udzielonych noclegów o 31,9 proc." - wskazał.
  • Dodano, że wyniki badania turystycznej bazy noclegowej wykazały, że w lutym ub.r. wśród ogółu turystów 93,3 proc. stanowili turyści krajowi (650,5 tys.), natomiast 6,7 proc. turyści zagraniczni (46,9 tys.). W porównaniu z lutym 2020 r. było to odpowiednio mniej o 66,8 proc. i 88,9 proc.

"Wśród turystów zagranicznych z oferty obiektów noclegowych najczęściej korzystali goście z Ukrainy, którzy stanowili 20,5 proc. wszystkich zagranicznych turystów; było ich jednak o 74,7 proc. mniej niż rok wcześniej. Liczne były również osoby z Niemiec (16,9 proc.)" - podano w komunikacie GUS.

Według danych GUS w lutym br. najwięcej osób skorzystało z noclegów w województwie małopolskim (112,9 tys.), a najmniej w województwie opolskim (6,8 tys.). Turyści w lutym, podobnie jak w innych pozawakacyjnych miesiącach, najchętniej wybierali pobyt w hotelach - z noclegów w tych obiektach skorzystało 73,0 proc. turystów krajowych i 79,7 proc. turystów zagranicznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Spadek liczby turystów korzystających z noclegów, w porównaniu z analogicznym miesiącem 2020 r., odnotowano we wszystkich województwach. Największy wystąpił w obiektach noclegowych zlokalizowanych na terenie województwa opolskiego (o 75,2 proc.), natomiast najmniejszy spadek odnotowano w obiektach położonych w województwie lubuskim (o 56,9 proc.)" - poinformował GUS.

Dodano, że największy spadek liczby udzielonych noclegów, w porównaniu z lutym ub.r., odnotowano w obiektach województwa zachodniopomorskiego (o 84,0 proc.), natomiast najmniejszy w województwie lubuskim (o 46,2 proc.). "Stopień wykorzystania miejsc w obiektach noclegowych wyniósł 15,5 proc. i w porównaniu z lutym 2020 r. był niższy o 22,4 p.proc." - zaznaczono.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polacy powoli wracają do hoteli. Noclegów wciąż mniej niż rok temu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA