×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polacy nadal pracują podczas urlopu. Koronawirus nasilił problem

  • Justyna Koc
    jk
  • 10 sie 2020 20:00

Polacy nie potrafią być offline nawet przez chwilę. Jak wynika z najnowszych badań, tylko 1 proc. respondentów spędza wakacje bez telefonu czy laptopa. Co więcej, ponad połowie rodaków zdarzyło się pracować podczas urlopu.

Polacy nadal pracują podczas urlopu. Koronawirus nasilił problem
57 proc. Polaków zabierze ze sobą urządzenia służbowe na najbliższe wakacje. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Jak wynika z badania Devire, 57 proc. respondentów przyznaje, że dotychczas pracowało podczas urlopu. 
  • Główną przyczyną pracy podczas urlopu jest charakter wykonywanych obowiązków – 59 proc. osób przyznaje, że ich stanowisko wymaga, aby być stale w kontakcie.
  • Co trzeci badany czuje się zobligowany względem swojego pracodawcy (32 proc.), z kolei 18 proc. z nas nie potrafi zapomnieć o pracy podczas wakacji.

Rola cyfryzacji w naszym życiu osiągnęła nowy poziom, zwłaszcza, że po wybuchu pandemii znacznie częściej używamy urządzeń mobilnych i komputerów. Na 37,8 mln ludzi w Polsce z Internetu korzysta prawie 31 mln, czyli o milion więcej niż przed rokiem. Z czego blisko 29 mln osób robi to mobilnie, względem 26 mln użytkowników w 2019 roku.

W lipcu 2020 r. roku firma rekrutacyjna i outsourcingowa Devire, postanowiła zapytać Polaków o to, czy spędzają wakacje „podłączeni do sieci”. Okazuje się, że tylko 1 proc. ankietowanych jest offline w trakcie wypoczynku.

Na urlop ze sprzętem służbowym

Jak wynika z badania, choć liczba zachorowań na koronawirusa znów rośnie, to przeszło połowa Polaków deklaruje chęć wyjazdu na urlop. 70 proc. ankietowanych zdecyduje się na wypoczynek w kraju, przy czym 19 proc. wyruszy poza granice – wynika z badania Devire. Tylko co czwarty Polak zrezygnował z wyjazdu.

Czytaj też: Urlop w wakacje? Niektórzy będą musieli zmienić plany

57 proc. respondentów przyznaje, że dotychczas pracowało podczas urlopu. Taki sam procent badanych zabierze ze sobą urządzenia służbowe na najbliższe wakacje. Co ciekawe 82 proc. osób deklaruje, że nie zamierza wykonywać obowiązków zawodowych.

To znaczy, że odbierania maili czy korzystania z telefonu służbowego podczas urlopu nie traktujemy już jako wykonywanie obowiązków służbowych. Może to wynikać z faktu, że postępujący trend pracy zdalnej i work-life integration zatarły granicę między pracą, a życiem prywatnym.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polacy nadal pracują podczas urlopu. Koronawirus nasilił problem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA