×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polacy drugą największą grupą mieszkańców Wielkiej Brytanii urodzonych za granicą

  • Autor: PAP/AT
  • 27 sty 2023 22:07

Spośród mieszkańców Anglii i Walii urodzonych poza granicami Zjednoczonego Królestwa drugą największą grupę stanowią osoby urodzone w Polsce, podczas gdy 20 lat wcześniej były one na miejscu 18. - wynika z danych opublikowanych przez brytyjski urząd statystyczny ONS.

Polacy drugą największą grupą mieszkańców Wielkiej Brytanii urodzonych za granicą
ONS porównał statystyki dotyczące mieszkańców Anglii i Walii, którzy urodzili się poza Zjednoczonym Królestwem (fot. pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W ciągu tych 20 lat liczba urodzonych za granicą zwiększyła się ponad dwukrotnie - z 4,6 mln w 2001 r., do 7,5 mln w 2011 r. i 10,0 mln w 2021 r. - a ich odsetek w całości populacji niemal dwukrotnie - wynosił on odpowiednio 8,9 proc., 13,4 proc. i 16,8 proc.
  • W 2001 roku najwięcej było osób urodzonych w Irlandii, następnie w Indiach, Pakistanie, Niemczech, Bangladeszu, na Jamajce, w USA, RPA, Kenii i we Włoszech.
  • Dekadę później pierwszą dziesiątkę tworzyły: Indie, Polska, Pakistan, Irlandia, Niemcy, Bangladesz, Nigeria, RPA, USA i Jamajka. Z kolei w najnowszym spisie były to: Indie, Polska, Pakistan, Rumunia, Irlandia, Włochy, Bangladesz, Nigeria, Niemcy i RPA.

ONS porównał statystyki dotyczące mieszkańców Anglii i Walii, którzy urodzili się poza Zjednoczonym Królestwem

ONS porównał statystyki dotyczące mieszkańców Anglii i Walii, którzy urodzili się poza Zjednoczonym Królestwem, uzyskane w spisach powszechnych w 2001, 2011 i 2021 roku. W ciągu tych 20 lat liczba urodzonych za granicą zwiększyła się ponad dwukrotnie - z 4,6 mln w 2001 r., do 7,5 mln w 2011 r. i 10,0 mln w 2021 r. - a ich odsetek w całości populacji niemal dwukrotnie - wynosił on odpowiednio 8,9 proc., 13,4 proc. i 16,8 proc.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polacy drugą największą grupą mieszkańców Wielkiej Brytanii urodzonych za granicą

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA