Polacy ćwiczą. Na Śląsku króluje crossfit, w Małopolsce zumba, a w Wielkopolsce?

• Wraz z nowym rokiem zaczynamy myśleć o aktywności fizycznej, a z kolejnymi miesiącami popularność sportów często spada.
• Mieszkańcy Wielkopolski najchętniej ćwiczą jogę, na Śląsku i Podkarpaciu króluje crossfit, a w Małopolsce i w województwie lubuskim najchętniej wykonywany jest taneczny trening zumby.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy ćwiczą. Na Śląsku króluje crossfit, w Małopolsce zumba, a w Wielkopolsce?

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

25 sty 2016 12:26


Według danych Google'a oraz firmy FitPlanner, w styczniu 2015 roku odnotowano około 1600 wyszukań dla frazy “fitness Warszawa”. W lutym liczba ta spadła do 1000, by w marcu znów wzrosnąć do średnio 1300 i zacząć systematycznie spadać aż do maja (zaledwie 590 wyszukiwań). Wniosek - aktywność fizyczna jest silnie skorelowana z postanowieniami noworocznymi.

Zumba

Najwięcej poszukiwań w wyszukiwarce Google tego tanecznego treningu, bo około 60 tysięcy, zostało w ubiegłym roku odnotowanych w styczniu. Najmniej, bo blisko 22 i pół tysiąca – w lipcu i w sierpniu. Istotny jest fakt, że w perspektywie czasu zumba traci na popularności.

Popularność wyszukań frazy “zumba” w Polsce w latach 2009-2015 (Google Trends). Popularność wyszukań frazy “zumba” w Polsce w latach 2009-2015 (Google Trends).

Poniższy wykres przedstawia popularność tej aktywności (w kontekście ilości wyszukań tego hasła) w konkretnych województwach, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Wartość 100 proc. została przyjęta dla województwa, w którym było ich najwięcej. Wszystkie pozostałe liczby obrazują zależność ilości wyszukań (popularności kategorii) w danym regionie, w stosunku do województwa, w którym owych wyszukań odnotowano najwięcej (tu: do mazowieckiego).

Popularność wyszukiwań frazy “zumba” w wyszukiwarce Google, w ciągu ostatniego półrocza. Popularność wyszukiwań frazy “zumba” w wyszukiwarce Google, w ciągu ostatniego półrocza.

Największą liczbę osób, które wyszukiwały informacje o zumbie, stanowią mieszkańcy Mazowsza, Wielkopolski i Śląska. Niewiele mniej stanowią osoby zamieszkujące Małopolskę, Pomorze i Dolny Śląsk. Z kolei najmniejszą popularność zumby odnotowano w województwach: opolskim, lubuskim i świętokrzyskim.

Należy jednak mieć na uwadze, że dane z wyszukiwarki Google obrazują ilość wyszukań danego hasła czyli ogólne zainteresowanie daną kategorią bądź dyscypliną. Nie musi się to przekładać na liczbę osób rzeczywiście decydujących się na uczęszczanie na konkretne zajęcia.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.