×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polacy budują najwięcej jachtów na świecie

  • Autor: PAP/JP
  • 14 mar 2023 11:31

W polskiej branży jachtów i łodzi działa ponad 1000 firm, które zatrudniają ok. 45 tys. pracowników - poinformowała we wtorek Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Dodała, że w 2022 r. zbudowały one blisko 25 tys. jednostek pływających.

Polacy budują najwięcej jachtów na świecie
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Sektor jachtów i łodzi należy do 12 branż priorytetowych dla polskiej gospodarki - zwróciła uwagę we wtorkowej informacji PAIH. Agencja wskazała, że w polskiej branży jachtów i łodzi działa ponad 1000 firm, które zatrudniają ok. 45 tys. pracowników. "W 2022 r. zbudowały blisko 25 tys. jednostek pływających - najwięcej na świecie" - poinformowała. Ich głównym zagranicznym odbiorcą, jak dodała, są Stany Zjednoczone.

Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Chicago Michał Rzeźnik zauważył, że "wiele z tych jednostek powstaje w dziesiątkach małych i średnich stoczni zatrudniających po kilka lub kilkanaście osób". Dodał, że polskie spółki prezentują swoją ofertę podczas wiodących imprez targowych, a w konsekwencji podpisują kontrakty sprzedażowe.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polacy budują najwięcej jachtów na świecie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA